Uszkodzona turbina - jak to rozpoznać
Uszkodzona turbina – jak to rozpoznać
19 października 2017

Czy warto kupować regenerowane sprzęgła?

Objawy uszkodzenia sprzęgła

 

Czy warto kupować regenerowane sprzęgło?

 

Kiedy samochód reaguje inaczej niż zwykle podczas dodawania gazu, a na dodatek podczas ruszania odczuwa się wyraźne szarpanie, można przypuszczać, że przyczyną jest zużycie sprzęgła samochodowego. Świadczą o tym jeszcze takie objawy, jak problemy ze zmianą biegów, dziwny szum i zapach czy twardnienie sprzęgła. Oczywiście należy wtedy jak najszybciej postarać się o jego wymianę. W przeciwnym bowiem razie nie tylko znacznie pogorszy się komfort jazdy, ale istnieje również ryzyko uszkodzenia przekładni w skrzyni biegów. Jest to niebezpieczne i naraża właściciela samochodu na jeszcze większe koszty.

 

Co robić, kiedy nasze sprzęgło ulegnie zużyciu?

 

Czy warto kupować regenerowane sprzęgło?

 

Niektórzy sądzą, że kiedy sprzęgło ulegnie zużyciu, najlepiej udać się do autoryzowanego punktu obsługi, gdzie można kupić oryginalne części. Zyskuje się wówczas pewność, że są one najwyższej jakości, ale wiąże się to z koniecznością poniesienia sporego wydatku. Dlatego część osób wybiera tańsze zamienniki. Niestety zwykle szybko wymagają one kolejnej wymiany, co ostatecznie okazuje się zupełnie nieopłacalne. Jednak jest jeszcze jedna opcja – regeneracja sprzęgła. Wystarczy znaleźć zakład, który specjalizuje się w przywracaniu pełnej sprawności podzespołom samochodowym i poprosić o naprawę. Warto też rozważyć zakup zregenerowanego już wcześniej mechanizmu.

 

Czy warto kupować regenerowane sprzęgło?

 

Czy warto kupować regenerowane sprzęgło?

Decydując się na sprzęgło, które otrzymało drugie życie, można spodziewać się nawet kilkudziesięciu tysięcy kilometrów spokojnej i bezpiecznej jazdy. Wystarczy, że spełnionych będzie kilka warunków. Po pierwsze wybrana część powinna być odnawiana przez fachowców, którzy dobrze znają się na regeneracji sprzęgieł oraz innych podzespołów samochodu. Poza tym należy zwrócić uwagę na warunki udzielanej przez warsztat gwarancji. Kolejna kwestia wiąże się ze sposobem prowadzenia auta i stylem jazdy danego kierowcy, gdyż od niego również zależy jak szybko zużywa się sprzęgło. Podobnie zresztą, jak od warunków jazdy, jednak zazwyczaj osoba, która prowadzi auto ma na nie bardzo ograniczony wpływ.

Czyli jeśli właściciel pojazdu postanowi, że kupuje używaną, ale całkowicie sprawną część z pewnego źródła, zyskuje możliwość przejechania wielu kilometrów w płynny i komfortowy sposób. Jednocześnie jest to bardzo korzystne pod względem finansowym. Jeśli ktoś zastanawia się jeszcze czy warto inwestować w regenerowane sprzęgło, zawsze może skontaktować się z firmą, która się tym zajmuje i dopytać o wszystkie szczegóły. Ponadto można zapoznać się z opiniami klientów danego warsztatu, jeżeli tylko są dostępne na jego stronie internetowej. Jednak bez wątpienia odpowiedź na pytanie postawione w tytule brzmi – tak!

1 Komentarz

  1. YOLO Events napisał(a):

    Najlepsze regenerowane części w Polsce! Nasza flota jeździ na częściach Reparts od lat 🙂 Szczerze polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *