Niezbędne Narzędzie dla Właścicieli Pojazdów i Specjalistów Motoryzacyjnych
Niezbędne Narzędzie dla Właścicieli Pojazdów i Specjalistów Motoryzacyjnych
22 kwietnia 2024
Pokaż wszystkie

Co daje wyłączanie AdBlue?

AdBlue

Co daje wyłączanie AdBlue?

Jesteś kierowcą ciężarówki i zastanawiasz się nad wyłączeniem systemu AdBlue? Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Jak wyłączyć AdBlue? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym artykuł.

  1. Wyłączanie AdBlue – dlaczego warto?
  2. Jak usunąć AdBlue?

AdBlue jest środkiem czyszczącym, który wykorzystuje się głównie w pojazdach z silnikiem Diesla. Zadaniem płynu jest przede wszystkim redukowanie emisji substancji, które są szkodliwe dla naszego środowiska. Coraz częściej jednak właściciele samochodów decydują się na wyłączanie AdBlue. Dlaczego? Co daje wyłączanie AdBlue? Jak wyłączyć ten system? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wyłączanie AdBlue – dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy wyłączanie AdBlue jest dobrą opcją? Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, jakie korzyści daje usunięcie tego systemu.

Jak wspominaliśmy, system AdBlue jest odpowiedzialny za oczyszczanie spalin układu wydechowego. Niestety, ma on pewne wady – przede wszystkim jest zawodny. Najczęściej uszkodzeniu ulegają pompy, których wymiana bywa kosztowna, a naprawa właściwie niemożliwa. Nawet błahe awarie nierzadko wiążą się ze sporymi wydatkami. Warto również wiedzieć, że częstym skutkiem usterek w systemie AdBlue jest odczuwalny spadek mocy silnika. 

Jak rozwiązać te problemy? W takiej sytuacji warto zdecydować się na wyłączanie AdBlue. Usunięcie tego systemu z samochodu ciężarowego ma wiele korzyści. Jedną z nich jest – na przykład – brak konieczności dolewania specjalnego płynu AdBlue. Jak usunąć AdBlue? Na pytanie odpowiadamy w dalszej części niniejszego artykułu.

Jak usunąć AdBlue?

Jak usunąć AdBlue? Polecamy zwrócić uwagę na takie rozwiązanie jak AdBlue emulator, który cieszy się wśród kierowców i właścicieli firm transportowych coraz większą popularnością. Emulator AdBlue to urządzenie, które symuluje działanie całego systemu AdBlue. Emulator podłącza się do układu elektrycznego, a następnie wyłącza się oryginalny system. Po tych działaniach zamontowane nowe urządzenie będzie symulować, że płyn AdBlue jest przez cały czas wtryskiwany.

Ogólnie AdBlue emulator omija alarmujące o usterkach oprogramowanie i symuluje, że cały system układu SCR działa poprawnie mimo wyłączenia AdBlue. Stąd popularna nazwa emulator SCR. Urządzenie może zastąpić także inne części, czego przykładem jest pompa AdBlue. Jest świetną opcją, dzięki której żadne usterki systemu AdBlue nie wpłyną ja jazdę i wydajność pracy Twoich kierowców.

Emulator AdBlue ma wiele zalet. Najważniejszym plusem jest brak konieczności tankowania płynu AdBlue. Kolejna zaleta to oszczędność na naprawach i wymianie podzespołów, które z reguły są bardzo drogie. Ponadto dzięki emulatorom samochód ciężarowy w przypadku usterki nie przejdzie w tak zwany tryb ograniczenia mocy. A zatem nie musisz przejmować się, że w najmniej oczekiwanym momencie pogorszy się komfort jazdy czy że usterka w systemie AdBlue uniemożliwi Ci dalszą jazdę. Jak widać emulatory AdBlue to świetny sposób na to, aby sterownik silnika działał prawidłowo. Emulator zastępuje wiele różnych części, a wybierając wysokiej klasy rozwiązania, zyskujesz pewność, że w przypadku samochodów ciężarowych wyłączenie AdBlue zostanie wykonane w sposób prawidłowy.

Komentarze są wyłączone.