Zanim wynajmiesz samochód, sprawdź co musisz wiedzieć!
Zanim wynajmiesz samochód, sprawdź co musisz wiedzieć!
4 października 2021
Jakie wyciągarki są najbardziej efektywne w terenie?
Jakie wyciągarki są najbardziej efektywne w terenie?
25 stycznia 2022

Co obejmuje ubezpieczenie minicasco? Artykuł sponsorowany przez LINK4

Co obejmuje ubezpieczenie minicasco?

Co obejmuje ubezpieczenie minicasco?

Masz auto i chcesz je zabezpieczyć od konkretnego typu szkód? W takim razie nie musisz decydować się na pełne ubezpieczenie AC. Wybierz polisę Smart Casco w LINK4. Dzisiaj dowiesz się, jaki jest jej zakres i poznasz najważniejsze zalety.

Cena pełnego Autocasco, zwłaszcza dla nowych samochodów, może być dosyć wysoka. W zależności od Twojego doświadczenia jako kierowcy, wieku auta i jego wartości, może ona wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. 

Jednak warto zabezpieczyć samochód przynajmniej od wybranych ryzyk, takich jak kradzież, pożar, czy też działanie sił natury. W LINK4 możesz to zrobić za ułamek sumy, którą zapłaciłbyś za pełne AC.

Ubezpieczenie Smart Casco. Co to za polisa?

Decydując się na Smart Casco od LINK4, możesz wybrać zakres i rodzaj szkód, przed jakimi chcesz się zabezpieczyć. Do wyboru masz trzy warianty tej polisy. Pierwszy z nich to Żywioły.  Wybierając go, możesz liczyć na wypłatę odszkodowania w sytuacji, gdy Twoje auto ucierpi na skutek działania żywiołów takich jak gradobicie, powódź, pożar, huragan, lawina lub inne niebezpieczne dla pojazdu siły przyrody. 

Drugi wariant toSzkoda Całkowita. W jego ramach otrzymasz odszkodowanie w przypadku, gdy uszkodzenia Twojego auta będą na tyle duże, że koszty jego naprawy będą przekraczały 70% wartości pojazdu. Jest to możliwe w przypadku wystąpienia jednego z poniższych zdarzeń:

  1. Zderzenia Pojazdu z innymi pojazdami, osobami, zwierzętami lub przedmiotami pochodzącymi z zewnątrz Pojazdu,
  2. Działania osób trzecich,
  3. Wybuchu,
  4. Nagłego działania czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz Pojazdu,
  5. Zatopienia Pojazdu.

Trzeci wariant to Kradzież. Jeśli Twój samochód zostanie skradziony, LINK4 wypłaci Ci należną kwotę odszkodowania. Jeśli np. parkujesz auto na niestrzeżonym parkingu, to warto ubezpieczyć się od tego konkretnego ryzyka. W Polsce rocznie kradzionych jest prawie 7 000 samochodów, z których jedynie co czwarty udaje się odzyskać. Polisa ta obejmuje też sytuacje, gdy dojdzie do kradzieży z włamaniem.

Jaki zakres ma ubezpieczenie Smart Casco?

Poszczególne warianty możesz ze sobą łączyć, tak by zabezpieczyć Twoje auto tylko w zakresie, jaki Cię interesuje. Jeżeli uznasz to za stosowne, możesz też wykupić polisę składającą się ze wszystkich trzech wariantów. Jeśli jesteś doświadczonym kierowcą i od wielu lat nie miałeś żadnej szkody, możesz zabezpieczyć się na przykład tylko od szkód powstałych w wyniku działania sił natury.

Co ciekawe, ubezpieczenie w wariancie Żywioły i Szkoda całkowita obowiązuje w całej Europie, natomiast Kradzież – w Europie za wyjątkiem Rosji, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii.

Smart Casco od LINK4, bo tak też nazywana jest ta polisa, jest bardzo elastyczne. To Ty wybierasz zakres ochrony, dopasowując go do Twoich potrzeb, czy też możliwości finansowych. Jeżeli chcesz – możesz zdecydować się na wariant łączący wszystkie ryzyka.

Smart Casco w LINK4!

Polisa taka ma wiele zalet, o których warto wspomnieć. Po pierwsze nie musisz przeprowadzać skomplikowanych obliczeń. Wysokość składki jest z góry ustalona i uzależniona od wartości pojazdu oraz ilości wybranych przez Ciebie wariantów. Po drugie ochrona ubezpieczeniowa jest dopasowana do Twoich potrzeb. Nie obejmuje ona niepotrzebnych ryzyk, ani dodatkowych usług. Przekłada się to na niższy koszt składki i znaczne oszczędności finansowe.

Dużą zaletą jest także bez wątpienia możliwość zakupu polisy za pomocą Internetu. Jest to proste, łatwe i wygodne rozwiązanie. Zwłaszcza jeśli jesteś zabiegany i nie masz czasu na poszukiwanie agenta ubezpieczeniowego. Wystarczy, że wejdziesz na stronę LINK4 i skorzystasz z prostego w obsłudze kalkulatora.

Polisa Smart Casco. Kilka słów na koniec

W LINK4 możesz ubezpieczyć samochód od wielu ryzyk, nie wydając na to ogromnej sumy pieniędzy. To Ty decydujesz, w jakich sytuacjach Twój pojazd będzie chroniony. Skorzystaj z tej oferty LINK4 i nie bój się utraty lub zniszczenia Twojego auta.

Jeśli natomiast chciałbyś zapewnić sobie kompleksową ochronę, to zdecyduj się na pełne Autocasco. W LINK4 możesz wykupić ubezpieczenie od następstw wszelkich zdarzeń w bardzo atrakcyjnej cenie.  

Wszelkie informacje dotyczące zarówno zakresu ubezpieczenia jak i wyłączeń odpowiedzialności znajdują się w OWU na www.link4.pl. 

Sprawdź ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych w LINK4!

Komentarze są wyłączone.