Regeneracja części a ekologia
Regeneracja części a ekologia
31 sierpnia 2018
Regeneracja części kiedyś i dzisiaj
Regeneracja części kiedyś i dzisiaj
8 września 2018

Co sądzisz o regenerowanych częściach?

Co sądzisz o regenerowanych częściach?

Co sądzisz o regenerowanych częściach?

Niewątpliwie na pytanie postawione w tytule można uzyskać rozmaite odpowiedzi. Wszystko zależy od tego czy zostanie zadane osobie posiadającej wystarczającą wiedzę o regenerowaniu części. Rzecz w tym, że istnieje cała grupa właścicieli samochodów, którzy myślą, iż proces ten polega na doprowadzeniu zepsutych podzespołów do stanu używalności. Jeżeli ktoś bazuje na takim przekonaniu, nie koniecznie będzie chciał sięgnąć po odnowioną część, kiedy coś w jego aucie zacznie szwankować. Zdecyduje się na raczej na oryginalny produkt lub ewentualnie zamiennik. Tym samym albo będzie musiał wydać sporo pieniędzy, albo nie nacieszy się zbyt długo bezawaryjną jazdą.

W związku z powyższym może jednak lepiej wybrać podzespoły po regeneracji? Prawdopodobnie znajdzie się niemało umiarkowanych zwolenników takiej opcji, którzy traktują ją jako mniejsze zło. Ich tok rozumowania jest taki: zapewne zreperowana używka wkrótce się zepsuje, ale jest dużo tańsza niż nówka. Natomiast okazuje się, że jeśli ktoś kupuje regenerowaną część z takim nastawieniem, to czeka go miła niespodzianka. Tego rodzaju podzespoły dorównują bowiem swoją jakością i żywotnością produktom opuszczającym dopiero fabrykę.

Co sądzisz o regenerowanych częściach?Dlaczego warto docenić części po regeneracji?

Istnieje kilka powodów, dla których warto docenić sprzęgła, koła dwumasowe, turbosprężarki czy wtryskiwacze po regeneracji. Nie dość, że są w pełni sprawne i tanie, to jeszcze korzystanie z nich jest zdecydowanie proekologiczne. Porównując produkcję i regenerację, w drugim z tych procesów zużywa się nawet o 90% mniej surowców naturalnych oraz energii.

Chociaż niektórzy wciąż podchodzą w nieufny sposób do regeneracji podzespołów, to na szczęście staje się ona coraz bardziej popularna. Bez wątpienia wynika to między innymi z faktu, iż zaczęli się nią zajmować znani producenci części samochodowych. Jednak wzrost zainteresowania regeneracją, to również zasługa mniejszych firm, dysponujących własnymi warsztatami i dokładających wszelkich starań, by każdy podzespół, który do nich trafi odzyskiwała parametry oraz osiągi sprzed okresu, gdy zaczął być używany. Pozostaje mieć nadzieję, że już niedługo opinie na temat regenerowanych części będą całkiem ujednolicone i oczywiście pozytywne.

Komentarze są wyłączone.