Uszkodzona turbina - jak to rozpoznać
Uszkodzona turbina – jak to rozpoznać
19 października 2017
Jakie mogą być objawy i przyczyny zużycia sprzęgła
Jakie mogą być objawy i przyczyny zużycia sprzęgła
19 października 2017

Czy warto regenerować wtryskiwacze

Czy warto regenerować wtryskiwacze

Wtryskiwacze – jakie jest ich zadanie?

Wtryskiwacze paliwa są bardzo ważnym elementem silników samochodowych. Te niewielkie zawory mogą występować w różnych wariantach. Natomiast każdorazowo chodzi o to, by dobrze spełniały zadanie polegające na podawaniu do cylindra optymalnych dawek paliwa, pod odpowiednim ciśnieniem. Funkcja wtryskiwaczy polega też na rozpylaniu paliwa, które dostarczane jest do komory spalania. W związku z tym, jeśli dojdzie do uszkodzenia tego podzespołu, należy od razu zadbać o naprawę lub wymianę. Jeśli kierowca zauważy takie objawy jak problemy z odpalaniem, zaburzenia pracy silnika, gorsze osiągi, czarny dym wydobywający się z rury wydechowej, powinien jak najszybciej udać się do warsztatu samochodowego. Kiedy można się tego spodziewać? Zwykle po przejechaniu 150 000 km, ale zdarza się, że wtryski wymagają wymiany dużo wcześniej.

Czy warto regenerować wtryskiwacze?

Regenerowane wtryskiwacze

Zanim zainwestuje się w nową część, warto wziąć pod uwagę regenerację tej zużytej. To znacznie tańsze rozwiązanie, a jeśli wtryskiwaczem zajmą się specjaliści, wówczas mogą przywrócić mu pełną sprawność. Nie należy zwlekać z naprawą, w przeciwnym bowiem razie istnieje ryzyko, że będzie zbyt mocno zużyty, by warto było się nim zajmować. Jednak pozostaje wówczas jeszcze jedno wyjście – zakup używanego wtryskiwacza, który został poddany regeneracji. Oczywiście korzystając z oferty konkretnej firmy, trzeba się upewnić, że proponowane przez nią podzespoły spełnią stawiane im wymagania. Jak to sprawdzić? W przypadku, gdy zakład zatrudnia pracowników specjalizujących się w regeneracji wtryskiwaczy, dysponuje właściwym wyposażeniem oraz udziela półrocznej gwarancji na sprzedawane zawory, wówczas powinny mieć wysoką jakość. Dobrze jest poznać opinie dotychczasowych klientów na temat danej firmy, ale również nawiązać z nią kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty. Profesjonalnie przeprowadzona regeneracja wtrysku obejmuje demontaż i gruntowną kontrolę na stole probierczym, mycie nieuszkodzonych elementów w myjce ultradźwiękowej, montaż oraz kontrolę. Wszystkie etapy muszą być przeprowadzone w bardzo dokładny i rzetelny sposób, wymagają też korzystania z drogiego sprzętu oraz wysokiej jakości elementów.

Postaw na jakość!

Z pewnością nie każdy warsztat, który oferuje regenerację wtryskiwaczy, dysponuje takim wyposażeniem, a także wystarczająco dużą wiedzą i doświadczeniem. Jednakże są one niezbędne, aby wtryskiwacz był prawie jak nowy. Warto skorzystać z opcji polegającej na przywracaniu wtryskowi pierwotnych właściwości użytkowych lub na zakupie zregenerowanego podzespołu, ale nie należy korzystać z propozycji przypadkowo wybranej firmy.

Dodaj komentarz