Wulkanizacja – na jakie usługi można liczyć?
Wulkanizacja – na jakie usługi można liczyć?
23 grudnia 2022
Quady - czy warto kupić nowy pojazd
Quady – czy warto kupić nowy pojazd?
3 stycznia 2023

Gdzie kupić akumulator? – Poznaj Battery Point!

Gdzie kupić akumulator stacjonarnie?

Gdzie kupić akumulator stacjonarnie?

W celu zakupu akumulatora najczęściej udajemy się do specjalistycznych sklepów motoryzacyjnych lub szukamy okazji w Internecie. Każdy z tych wyborów ma swoje wady i zalety związane nie tylko z ceną, ale przede wszystkim bezpieczeństwem i komfortem. Na tym tle pojawiają się nowe rozwiązania, jak np. serwis Battery Point, o którym również opowiemy w tym artykule. 

Gdzie kupić akumulator – sklep stacjonarny? 

Gdzie kupić akumulator stacjonarnie?
Gdzie kupić akumulator stacjonarnie?

Wiele osób lubi kupować rzeczy po ich dokładnym obejrzeniu, dlatego wybierają sklepy stacjonarne, gdzie towaru można dotknąć, a w razie czego dopytać sprzedawcę o szczegóły. I to z pewnością jest zaleta tego podejścia – możemy upewnić się, czy np. wybrany przez nas model akumulatora pasuje do samochodu. Ważne, by robić to w wyspecjalizowanych sklepach z częściami, które udzielą nam gwarancji producenta. Pozostanie jednak jeszcze kwestia montażu i ewentualnego dostarczenia takiej baterii do warsztatu.  

Gdzie kupić akumulator w internecie? 

Gdzie kupić akumulator w internecie?
Gdzie kupić akumulator w internecie?

Znakiem czasu jest z kolei kupowanie niemal wszystkiego online. W tym przypadku trzeba jednak upewnić się, że wybrana przez nas bateria pasuje do samochodu pod względem wszystkich parametrów. Wskazówki znajdziemy na jej obudowie oraz w informacjach od producenta samochodu. Dobre sklepy internetowe umożliwiają dopasowanie akumulatora za pomocą wyszukiwarki pozwalającej dobrać parametry akumulatora lub adekwatnie do modelu, rocznika i wersji silnikowej pojazdu. 

Do zakupu w sieci skłania nas często wygoda, jednak w przypadku kilkunastokilogramowej baterii wrażliwej na niewłaściwe warunki transportu, może się okazać, że jest ona tylko pozorna. Nawet jeśli kurier dostarczy przesyłkę bezpiecznie, to czeka nas zaniesienie jej do samochodu oraz konieczność zwrotu poprzedniej. Przed zakupem online trzeba upewnić się, ze sprzedający daje taką możliwość. Co więc zrobić, aby nasz zakup był trafiony, dostawa bezpieczna i komfortowa?  

Gdzie kupić akumulator? – Sprawdzone rozwiązanie 

Gdzie kupić akumulator? – to pytanie, które każdy kierowca będzie musiał kiedyś sobie zadać. Od ok. 2 lat możemy korzystać z serwisu Battery Point, który łączy warsztaty specjalizujące się w bo wymianie akumulatora z kierowcami potrzebującymi takiej usługi. Można to zrobić online lub telefonicznie. W tej drugiej opcji doradcy nieodpłatnie pomogą nam dobrać odpowiedni akumulator od sprawdzonego producenta, odpowiednio do naszych możliwości finansowych. Następnie umówią jego wymianę w dogodnie zlokalizowanym warsztacie, a to wszystko bez konieczności transportu. Battery Point umożliwia również umówienie wymiany przez wyszukiwarkę warsztatów, a także zakup online z odbiorem własnym w sieci Inter Cars. 

Battery Point – poznaj więcej korzyści 

Często zdarza się, że rozładowanie akumulatora samochodowego nie wynika z jego uszkodzenia, ale z innych przyczyn, których rozpoznanie wymaga pomocy specjalistów. To kolejny powód, dla którego warto skorzystać z Battery Point i umówić się w warsztacie samochodowym. Podczas takiej wizyty nasz akumulator zostanie sprawdzony za pomocą testera i otrzymamy wydruk z wynikami. Dowiemy się wtedy czy akumulator nadaje się do wymiany, czy winne jego rozładowania jest jakieś urządzenie w samochodzie. Jeśli zaś okaże się, że potrzebujemy baterii, specjaliści dokonają jej wymiany z podtrzymaniem napięcia i adaptacją, a my otrzymamy gwarancję. 

Komentarze są wyłączone.