Zalety dwumasowego koła zamachowego
Zalety dwumasowego koła zamachowego
15 stycznia 2019
Do czego służy zawór EGR - objawy i czyszczenie
Do czego służy zawór EGR?
21 stycznia 2019

Jak długo powinna służyć sprężarka klimatyzacji?

Jak długo powinna służyć sprężarka klimatyzacji

Jeśli samochód działa dobrze to wielu kierowców nie myśli nawet o tym, jak działają setki części pracujących pod maską, aby zapewnić komfort użytkowników. Sprężarka klimatyzacji jest jedną z tych części, która ma bardzo duże zastosowanie i zapewnia przyjemne chłodzenie powietrza w upalne dni. Podobnie, jak w przypadku każdej innej części samochodu, nie łatwo jest dokładnie określić, jak długo będzie służyła sprężarka klimatyzacji. Jednak istnieją pewne czynniki, które pomagają określić, jak długo sprężarka wykonuje swoją pracę.

Jak długo powinna służyć sprężarka klimatyzacji?

Pierwszy z czynników to wiek samochodu. Większość nowoczesnych pojazdów ma systemy klimatyzacji, które uznawane są za niezawodne. Zatem problemy w takich autach powinny być rzadkością. Podobnie jak w przypadku innych części samochodowych, wiek i przebieg samochodu po zsumowaniu wpływa na przestrzeni lat na awarię. W przypadku omawianej części, czyli sprężarki klimatyzacji, może to objawiać się niewielkim lub też brakiem chłodnego powietrza pochodzącego z układu.

To jaką żywotność będzie miała sprężarka klimatyzacji zależy również od tego jak często korzystasz z klimatyzacji. Zwykle można spodziewać się, że sprężarka klimatyzacji uzyska żywotność w przedziale osiem-dziesięć lat.

Aby utrzymać kondycję kompresora w samochodzie przez cały rok, zalecane jest regularne uruchamianie sprężarki klimatyzacji. Dzięki temu system będzie działał prawidłowo oraz będzie wpływało to na wydłużenie jego żywotności. Wiele samochodów używa sprężarki klimatyzacji do funkcji ogrzewania i wentylacji podczas cyklu oszraniania. Nawet jeśli samochód nie działa lub stoi nieużywany to należy uruchamiać sprężarkę, co najmniej przez dziesięć minut w każdym miesiącu, nawet w zimę.

Jak długo powinna służyć sprężarka klimatyzacji

Warto zwrócić uwagę na fakt, że jeśli sprężarka została już wymieniona w samochodzie to cykl jej życia może nie być tak długi, jak fabryczna, oryginalna część. Jeśli zauważysz, że układ klimatyzacji w Twoim samochodzie nie emituje zimnego powietrza lub wytwarza minimalne powietrze to sprężarka może być tego sprawcą, spośród wielu innych możliwości.

Pamiętaj, że sprężarki działają przy wysokich ciśnieniach oraz wymagają specjalnych narzędzi do serwisowania. Regenerację sprężarki klimatyzacji najlepiej pozostawić specjaliście.

Sprężarka klimatyzacji jest częścią, z której w ciepłe dni w aucie korzystamy na co dzień. Wiele osób nie rozważa regeneracji sprężarki klimatyzacji, dopóki klimatyzacja nie przestaje odpowiednio działać. Oznaki uszkodzenia sprężarki klimatyzacji, oprócz spełniania swojej podstawowej funkcji, czyli chłodzenia, obejmują również hałas po włączeniu klimatyzacji oraz wycieki.

Jeśli zadbać o należytą staranność w dbaniu o sprężarkę klimatyzacji to z pewnością przyczynisz się do wydłużenia jej żywotności. Jeśli zauważyłeś, że Twojej sprężarce minęły najlepsze czasy to powinieneś sprawdzić, zregenerować, a w razie potrzeby wymienić. Aby uzyskać więcej informacji na temat regeneracji sprężarki klimatyzacji czy też innych powiązanych tematów skontaktuj się z Reparts.

Komentarze są wyłączone.