Ile kosztuje OC samochodu? Sprawdzamy ceny w 2021 roku
Ile kosztuje OC samochodu? Sprawdzamy ceny w 2021 roku
23 kwietnia 2021
Warsztat samochodowy – 3 typy urządzeń, które powinny się znaleźć w jego wyposażeniu
Warsztat samochodowy – 3 typy urządzeń, które powinny się znaleźć w jego wyposażeniu
27 maja 2021

Jak marka samochodu wpływa na cenę części?

Jak marka samochodu wpływa na cenę części?

Jak marka samochodu wpływa na cenę części?

Szukając części do naprawy auta, można zauważyć, że te same podzespoły dla różnych marek mają inne ceny. Ważny jest tu typ części, jakość oraz marka samochodu. Wybierając odpowiedniego producenta, możesz zmniejszyć nieco te koszty i cieszyć się dobrej jakości częściami zamiennymi. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Które części będą tańsze, a które droższe?

Wśród części do BMW różnica między najtańszymi a najdroższymi jest niewielka w przypadku takich elementów jak: filtry czy klocki hamulcowe, a więc wszelkie części eksploatacyjne. Duże wydatki zaczynają się robić przy częściach typu turbosprężarka, a także wtryskiwacze. W takim przypadku dobrze jest poszukać wysokiej jakości części zamiennych. Jakość jest tutaj ważna, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo jazdy po wymianie. Kupując słabej jakości produkty, szybko można odczuć ich wady. W następstwie tego jesteś zmuszony wykładać kolejne pieniądze na naprawę lub nowe części. Wysokiej jakości części zamienne, na które należy zwrócić szczególną uwagę to tarcze, klocki, wahacze, drążki czy amortyzatory. Wśród dystrybutorów z łatwością znajdziesz tych, którzy oferują części znanych i dobrych marek, a których kupno będzie dużo bardziej opłacalne przy droższych modelach samochodów i markach.

Jak marka samochodu wpływa na cenę części?
Jak marka samochodu wpływa na cenę części?

Dlaczego niektóre ceny części są tak drogie?

Im wyższy segment marki samochodu, tym droższe podzespoły. Płaci się tu przede wszystkim za markę, miejsce, w którym produkowane są części i ich jakość. Na tańsze części do BMW możesz liczyć przede wszystkim, jeśli dany model należy do nieco starszych, a element, który chcesz wymienić, jest często wybierany. BMW podobnie jak Mercedes i Audi, należą do marek premium. Oznacza to, że znacznie taniej wyjdą Cię części zamienne niż oryginalne. Nie oznacza to jednak, że będą one gorsze. Na rynku od lat mechanicy używają wysokiej jakości części zamiennych, dzięki czemu nie trzeba przepłacać, a bezpieczeństwo jazdy zostaje zachowane. Większość tych części pochodzi od producentów, którzy współpracują z markami, więc są w pełni kompatybilne.

Dlaczego warto kupować części zamienne do droższych marek?

Chcąc obniżyć wysokie koszty eksploatacji, użytkownicy samochodów marek premium wybierają wysokiej jakości części zamienne. Wśród części do BMW można znaleźć wiele komponentów używanych na co dzień w przeróżnych modelach. Kupno takich części jest dużo bezpieczniejsze niż części używanych, które też są wybierane ze względu na cenę. Zamienniki to produkty nowe, które producenci sprzedają po niższej cenie niż części oryginalne. Nie mają znaczka z oryginalnym logo, ale są w pełni kompatybilne. Ich wybór jest ogromny, a dystrybutorzy ciągle prześcigają się w korzystniejszych ofertach, dlatego jest w czym wybierać. Wyszukanie odpowiedniej części jest intuicyjne, proste i szybkie. Zespół doradców pracujących w sklepach internetowych z łatwością pomogą Ci wybrać odpowiedni element, który później zostanie dostarczony pod drzwi lub do wybranego przez Ciebie warsztatu samochodowego.

Komentarze są wyłączone.