Jak znaleźć numer sprzęgła?
Jak znaleźć numer sprzęgła?
4 marca 2019
Jak znaleźć numer zaworu EGR?
Jak znaleźć numer zaworu EGR?
10 marca 2019

Jak znaleźć numer wtryskiwacza?

Jak znaleźć numer wtryskiwacza?

Kupowanie odpowiednich wtryskiwaczy, może być dość uciążliwe. Przy zamawianiu tych części ważna jest ich właściwa identyfikacja. Jeśli zamontujesz w samochodzie niewłaściwy wtryskiwacz, ryzykujesz całkowitym zniszczeniem silnika. Dlatego też ważne jest zrozumienie, jak odczytywać numery wtryskiwaczy, aby wiedzieć, które z nich są odpowiednie do konfiguracji Twojego pojazdu. Podczas produkcji każdy wtryskiwacz jest testowany pod względem jego charakterystyki przepływu i otrzymuje numer seryjny.

Lokalizacja numeru wtryskiwaczy

Lokalizacja numeru części zależy od marki wtryskiwacza i rodzaju paliwa. Większość wtryskiwaczy Diesla jest produkowanych przez firmę Bosch, a numer części znajduje się zazwyczaj na zespole złącza pionowego powyżej pierścienia, na etykiecie identyfikacyjnej lub na naklejce. Numery części Bosch nie różnią się od siebie. Tradycyjnie numery tego producenta mają długość 10 cyfr i zaczynają się od „04”, jednak niektóre z nich mogą zaczynać się również od „09” – dzieje się tak, jeśli regeneracja wtryskiwacza przeprowadzona jest przez firmę Bosch. Numer może również rozpoczynać się od „0F” w przypadku starszych modeli komponentów.

W przypadku wtryskiwaczy Boscha mogą występować dwa numery tej części dla tego samego komponentu. Jest tak w zależności od tego, czy został on wyprodukowany i dostarczony przez firmę BOSCH bezpośrednio do producenta pojazdu (OEM).

Przykład

Wtryskiwacz pasujący do Chevrolet Captiva CRD 2.0L

Numer części Bosch dostarczony do OEM – nr 0445110270

Numer części Bosch dostarczony na rynek części zamiennych Bosch – nr 0445110269

Jednak w niektórych wtryskiwaczach numer będzie umieszczony na korpusie głównym. Wtryskiwacze benzynowe mają zwykle numer części wbity pośrodku.

Rok, marka i model samochodu

Planując wymianę wtryskiwacza, ważne jest, aby wybrać jak najlepszy typ wtryskiwacza do konkretnej marki pojazdu i modelu.

Znalezienie numeru części OEM wtryskiwacza

Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz znaleźć wtryskiwacza paliwa, wprowadzając rok, markę i model samochodu, możesz znaleźć wtryskiwacz do swojego pojazdu według numeru oryginalnego producenta (OEM). Numer części OEM można znaleźć bezpośrednio na samej części.

Jak znaleźć numer wtryskiwacza?Numer VIN

Możesz również zadzwonić do dealera z numerem VIN, który dostarczy Ci numer części OEM. Jest to najlepszy sposób identyfikacji. Numer VIN znajduje się w wielu miejscach. Niektóre z nich są dobrze widoczne, inne celowo ukryte.

Wyszukiwanie w katalogu online

Możesz wyszukać numer wtryskiwacza za pomocą katalogu online. Używając numeru VIN lub tradycyjnego wyszukiwania na podstawie modelu, marki i roku produkcji auta. W ciągu kilku minut będziesz mógł odnaleźć odpowiedni numer.

Zadzwoń do Reparts, gdzie zajmujemy się regeneracją wtryskiwaczy i uzyskaj u nas pomoc w zakupie nowego wtryskiwacza paliwa. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące regeneracji wtryskiwaczy czy też dotyczące identyfikacji, zadzwoń do nas!

Komentarze są wyłączone.