Jak znaleźć numer wtryskiwacza?
Jak znaleźć numer wtryskiwacza?
7 marca 2019
Budowa działanie wymagania projektowe turbosprężarki
Budowa, działanie, wymagania projektowe turbosprężarki
7 czerwca 2019
Pokaż wszystkie

Jak znaleźć numer zaworu EGR?

Jak znaleźć numer zaworu EGR?

Wyszukiwanie właściwego zaworu EGR może wymagać czasu. Przy wszystkich dostępnych na rynku opcjach, naprawdę trudno jest zdecydować, którą część zakupić.

Pozwól nam, że ułatwimy Ci tę pracę. Zebraliśmy całą naszą wiedzę na temat szukania numeru zaworu EGR. Mamy nadzieję, że poniższe wskazówki pomogą Ci, gdy będziesz potrzebował odnaleźć numer zaworu EGR. Przed zakupem najlepiej porównać jak najwięcej informacji, aby ułatwić dostawcom znalezienie odpowiedniej części do Twojego pojazdu.

Kierowcy często mają problem z zamówieniem właściwej części do swojego samochodu. Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że kupujesz odpowiednią część, jest znalezienie jej numeru. Podczas wymiany zaworu EGR najlepiej jest zachować starą część, dopóki nie otrzymasz nowej. W ten sposób możesz upewnić się, że nowy zawór idealnie pasuje. Oczywiście części OEM są najlepsze.

Zidentyfikuj swój pojazd

Ze względu na swoją wrażliwość, zawory EGR są specjalnie zaprojektowane dla poszczególnej marki i modelu silnika. Aby znaleźć numer zaworu EGR ważne jest, aby mieć dostęp do podstawowych informacji dotyczących auta. W ten sposób podczas zakupów będziesz mógł upewnić się, że zakupujesz odpowiedni zawór. Niektóre z potrzebnych informacji o pojeździe obejmują:

  • markę samochodu,
  • model samochodu,
  • rok produkcji,
  • typ silnika.

Niektóre modele aut mogą mieć różne zawory EGR, w zależności od numeru modelu auta. Najlepszym miejscem, w którym można znaleźć te dane jest tabliczka znamionowa pojazdu.

Numer na części

Jeśli masz dostęp do zaworu EGR to możesz odnaleźć numer na jego etykiecie.

Identyfikacja po numerze VIN

Być może będziesz potrzebował numeru VIN pojazdu, aby upewnić się, że otrzymasz odpowiedni zawór EGR. Niektóre modele mogą mieć różne zawory EGR w zależności od numeru VIN. Numer ten składa się z 17 znaków umieszczonych na podwoziu lub tabliczce identyfikacyjnej. Aby uniknąć nieporozumień cyfry nigdy nie zawierają litery „O” i „I”. Zawsze jest to zatem cyfra „0” i „1”.

Jak znaleźć numer zaworu EGR?Numer VIN jest unikalny dla każdego pojazdu i może być użyty do prawidłowej identyfikacji zaworu EGR. Numer ten zwykle można znaleźć na wytłoczonej tabliczce identyfikacyjnej przymocowanej do pojazdu. Pomoże Ci on szybko odnaleźć odpowiedni zawór EGR.

Dealer pojazdów

Jeśli nie możesz nadal odnaleźć numeru zaworu EGR to możesz podać numer podwozia dealerowi. Oni na tej podstawie powinni być w stanie podać Ci cenę i w niektórych przypadkach numer części.

Identyfikacja numeru dzięki Reparts

Zachęcamy do skontaktowania się z nami, jeśli nadal nie masz pewności, który zawór EGR jest właściwy do Twojego samochodu. Oprócz regeneracji zaworu EGR, służymy zawsze chętnie pomocą w zakresie identyfikacji części.

Komentarze są wyłączone.