Co obejmuje ubezpieczenie minicasco?
Co obejmuje ubezpieczenie minicasco? Artykuł sponsorowany przez LINK4
24 grudnia 2021
Czy warto kupić używany samochód?
Czy warto kupić używany samochód?
21 lutego 2022
Pokaż wszystkie

Jakie wyciągarki są najbardziej efektywne w terenie?

Jakie wyciągarki są najbardziej efektywne w terenie?

Jakie wyciągarki są najbardziej efektywne w terenie?

Fani podróży samochodowych w terenie doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest wyciągarka. Z całą pewnością można stwierdzić, że jest to jeden z podstawowych elementów wyposażenia samochodu terenowego. W jaki sposób wybrać wyciągarkę do jazdy w terenie? Czy elektryczne modele okażą się dobrym rozwiązaniem? Na co zwrócić uwagę, wybierając wyciągarkę? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

W jaki sposób wybrać wyciągarkę do jazdy w terenie?

Poszukując możliwe najlepszego rozwiązania do jazdy w terenie, do wyboru mamy kilka interesujących propozycji. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto wcześniej zainteresować się optymalnym rodzajem wyciągarki. Przykładem jest chociażby wyciągarka ręczna – jest najprostsza, jednocześnie najbardziej klasyczna. Niestety nie sprawdzi się do nieco bardziej profesjonalnych zastosowań. Jej obsługa wiąże się z koniecznością użycia dużej siły. Istnieją także wyciągarki mechaniczne – ich cechą charakterystyczną jest silnik spalinowy. Jest to niemalże doskonały wybór dla osób, które poważnie myślą o jeździe w terenie. Wyciągarka hydrauliczna zalecana jest do zastosowań profesjonalnych. Ostatnim rodzajem jest wyciągarka elektryczna, o której więcej informacji znaleźć można w dalszej części artykułu.

W jaki sposób wybrać wyciągarkę do jazdy w terenie?
W jaki sposób wybrać wyciągarkę do jazdy w terenie?

Czy wyciągarka elektryczna w terenie to dobre rozwiązanie?

Wyciągarka elektryczna uznawana jest za niemalże idealny typ dla fanów jazdy w terenie. Jest to połączenie optymalnej wagi z ponadprzeciętną funkcjonalnością. Jej cena nie jest zbyt wysoka, pomimo wszystko sprawdzi się w przypadku nagłego wypadku. Wyciągarki elektryczne charakteryzują się tym, że napędzane są silnikiem, które zasilane są za pośrednictwem akumulatora naszego pojazdu. Montaż nie stanowi najmniejszych problemów, a rozwiązanie to nie jest zbyt skomplikowane. Są one często wybierane, ze względu na atrakcyjne warunki cenowe. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję co do zakupu, warto wcześniej dokładnie przemyśleć tę kwestię. Zastanówmy się, w jakich warunkach będziemy korzystać z wyciągarki, dzięki temu będziemy w stanie maksymalnie wykorzystać jej potencjał i nie zawiedzie nas w sytuacji, kiedy będziemy jej potrzebować.

Na co zwrócić uwagę wybierając wyciągarkę?

Część osób zastanawia się, jakie wyciągarki samochodowe wybrać, planując jazdę w terenie. Jednym z kluczowych parametrów jest oczywiście uciąg. Parametr ten to maksymalny ciężar, jaki jesteśmy w stanie poruszyć. Nie bez znaczenia jest moc urządzenia. Nie powinniśmy jednak przesadzać ze zbyt dużymi wartościami. Okazuje się bowiem, że jeśli moc będzie zbyt duża w stosunku do naszego akumulatora, wówczas nie będziemy w stanie uzyskać maksymalnego potencjału. W wielu przypadkach kluczowa jest również waga wyciągarki. Wbrew pozorom parametr ten jest odczuwalny podczas jazdy, bowiem może znacznie wpłynąć na właściwości jezdne pojazdu. Dodatkowym czynnikiem jest obciążenie amortyzatorów – może ono doprowadzić do nadmiernego zużycia elementu, a tego z pewnością powinniśmy unikać. Kluczowa może okazać się zmiana wytrzymałej liny stalowej na tę syntetyczną. Każdorazowo powinniśmy jednak brać pod uwagę ciężar wyciągarki. 

Komentarze są wyłączone.