Czy warto kupować używane alufelgi?
Czy warto kupować używane alufelgi?
27 kwietnia 2023
Laptopy poleasingowe do diagnostyki samochodowej
Laptop do diagnostyki samochodowej — który wybrać?
13 czerwca 2023

Jazda motocyklem w zimne dni – jak się przygotować?

Jazda motocyklem w zimne dni - jak się przygotować?

Jazda motocyklem w zimne dni - jak się przygotować?

Kochasz jeździć motocyklem i nie wiesz, jak przygotować się na podróżowanie w chłodniejsze dni? To bardzo proste. Istnieją akcesoria, które świetnie sprawdzają się nawet na minusowych temperaturach. Są to np. podgrzewane manetki motocyklowe, które każdy może podłączyć samodzielnie do swojego pojazdu. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, co przyda Ci się podczas wyprawy motocyklowej w chłodniejsze dni? Oto krótki poradnik!

Jazda w zimny dzień na motorze – czy manetki motocyklowe grzane to dobry pomysł?

Nie ulega wątpliwości, że manetki motocyklowe z funkcją grzania są świetnym pomysłem dla każdego miłośnika turystyki motocyklowej niezależnie od warunków pogodowych. Dzięki nim ogrzejesz swoje dłonie podczas jazdy nawet w minusowych temperaturach. Podgrzewane manetki są bardzo proste w montażu. W większości przypadków zasilanie podłączysz bezpośrednio pod akumulator przez specjalnie przygotowaną przez producenta instalację. Montaż manetek odbywa się tak samo, jak w przypadku tych tradycyjnych z tą różnicą, że widoczne będą przewody zasilające. 

Grzane manetki do motocykla sprawdzają się zarówno podczas jazdy na trasie, jak i w mieście. Wielu motocyklistów nie uznaje zimowania motocykla i podróżuje na dwóch kołach przez cały rok. Podgrzewane manetki są więc idealnym rozwiązaniem na chłodniejsze dni niezależnie od typu pojazdu, jaki posiadasz.

Jak zabezpieczyć się przed zimnym powietrzem na motocyklu? Kilka praktycznych porad

Zastanawiasz się, jakie manetki do motocykla warto wybrać? Przede wszystkim takie, które mają stopniową regulację grzania oraz antypoślizgową strukturę. To jednak nie wszystko. Jeśli chcesz zabezpieczyć całe swoje ciało oraz dłonie przed wychłodzeniem, koniecznie zaopatrz się w:

  • kurtkę motocyklową z podpinką;
  • ocieplane rękawice motocyklowe;
  • spodnie z ocieplaczami na kolanach;
  • dobre i szczelne buty na motor;
  • odzież termoaktywną.

Kiedy kupisz wszystkie powyższe elementy odzieży i obuwia, na pewno odpowiednio zabezpieczysz się przed oddziaływaniem zimnego powietrza podczas jazdy na dwóch kołach. Oczywiście manetki motocyklowe z funkcją grzania sprawią, że poczujesz prawdziwy komfort podczas jazdy. Zmarznięte dłonie to duże ryzyko, gdyż taki stan prowadzi do słabszego czucia i wolniejszej reakcji. To wszystko mogłoby doprowadzić nawet do groźnego wypadku, dlatego zawsze inwestuj w profesjonalną i ocieplaną odzież, a także manetki do motocykla z opcją podgrzewania ich powierzchni.

Czy podróżowanie motocyklem w zimne dni jest niebezpieczne?

Niestety, ale podróżowanie w zimne dni motocyklem niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa. Chcesz wiedzieć, jakie? Przede wszystkim asfalt w zimne dni o wiele gorzej współgra z oponami. Te często ulegają uślizgom, co może doprowadzić do niebezpiecznego wypadku. Oprócz tego narażasz swoje ciało na wyziębienie ze względu na ciągłe oddziaływanie zimnego powietrza. Pamiętaj! Zawsze zabezpiecz się odpowiednio przed jazdą na dwóch kołach w chłodne dni. Inwestuj w ocieplaną odzież, bieliznę oraz funkcjonalne grzane manetki, a na pewno odczujesz komfort podczas jazdy.

Komentarze są wyłączone.