Wypowiedzenie umowy OC - jakie informacje musi zawierać?
Wypowiedzenie umowy OC – jakie informacje musi zawierać?
20 sierpnia 2021
Automatyzacja procesów przemysłowych w przypadku istniejących produktów
Automatyzacja procesów przemysłowych – kiedy to się opłaca?
13 września 2021

Kaski motocyklowe – ich rodzaje oraz zastosowanie

Kaski motocyklowe - ich rodzaje oraz zastosowanie

Kaski motocyklowe - ich rodzaje oraz zastosowanie

Kask motocyklowy jest najważniejszym elementem stroju motocyklisty. Chroni głowę przed urazami mechanicznymi, które mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń mózgu. Szczególnie osoby oczekujące szybkiej jazdy i emocji z nią związanych, powinny zaopatrzyć w kaski motocyklowe klasy premium. 

Czym charakteryzuje się dobry kask motocyklowy?

Każdy kask powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wiele zależy od stylu jazdy oraz stopnia zaawansowania kierowcy. Dla początkujących motocyklistów mamy kilka rad dotyczących wyboru pierwszego kasku. Ważne jest, aby dobrać najlepszy rozmiar kasku. Za duży będzie zbyt luźny, co może skutkować zgubieniem go podczas wypadku. Wtedy nie spełni on swojej podstawowej roli, jaką jest ochrona w sytuacjach niebezpiecznych. Z kolei za mały kask będzie powodował dyskomfort w trakcie jazdy. Zmniejszy to znacznie jej komfort oraz spowoduje potencjalne zagrożenie. Motocyklista skupi się na niewygodzie, zmniejszając czujność oraz wydłużając czas reakcji. Dobór kasku, który będzie zarówno komfortowy jak i bezpieczny sprawi, że jazda motocyklem będzie przyjemnością.

Kaski motocyklowe - ich rodzaje oraz zastosowanie
Kaski motocyklowe – ich rodzaje oraz zastosowanie

Kaski motocyklowe, które są dobrej jakości nie muszą wyróżniać się wyjątkowo wysoką ceną. W naszej ofercie posiadamy zarówno kaski tanie jak i drogie. Zarówno pierwsze, jak i drugie pochodzą od rzetelnych producentów, którzy stawiają na najwyższą jakość produktów. Dobry kask motocyklowy powinien posiadać przede wszystkim aerodynamiczną budowę, która zwiększy komfort użytkowania kasku. Kolejną istotną kwestią jest widoczność przez kask motocyklowy. Wszelkie dodatki, znajdujące się na obudowie nie mogą wchodzić w pole widzenia motocyklisty. W innym wypadku może dojść do niebezpiecznych sytuacji podczas  wykonywania manewru wyprzedzania lub omijania. 

Kaski integralne, kaski szczękowe – kilka słów o rodzajach

Na pierwszy rzut oka osoby niezaznajomionej z tematem, wszystkie kaski motocyklowe wyglądają podobnie. Jednak w rzeczywistości od preferowanego stylu, można wybrać inny rodzaj kasku. Abyśmy byli pewni, że każdy znajdzie u nas w ofercie kask motocyklowy spełniający indywidualne wymagania, mamy dostępnych kilka ich typów:

  • Kaski typu adventure, które są polecane przy offroadzie, posiadają nowoczesny system wentylacji oraz daszek chroniący twarz w razie upadku na żwirze;
  • Kaski integralne są najbardziej popularnym typem, który sprawdzi się zarówno na motocyklu jak i w chwili, kiedy szukasz zabezpieczenia na skuter. Posiadają wygodną wyściółkę oraz blednę przeciwsłoneczną. 
  • Kaski otwarte, których design może kojarzyć się ze sprzętem z poprzedniego wieku, sprawdzą się doskonale podczas jazdy po mieście. Są lekkie i doceniane przez motocyklistów dbających o wygodę. Musimy jednak zaznaczyć, że tego typu produkt nie jest wskazany do szybkiej jazdy.
  • Kaski szczękowe są cenione szczególnie przez motocyklistów, którzy dużo podróżują. Istnieje w nich możliwość podnoszenia szczęki, co ułatwia posługiwanie się nimi podczas długich wycieczek. 
  • Kaski enduro to produkty przeznaczone do jazdy terenowej. Kojarzone są z motocyklistami, którzy pokonują kolejne skalne wzniesienia, pokazując przy tym możliwości swoich maszyn.
  • Kaski modularne są bardzo uniwersalne. Sprawdzają się zarówno podczas spokojnej jazdy po mieście, jak i na dłuższe trasy. Możliwość montażu interkomu jest dodatkowym atutem, który przemawia do klientów. Dzięki temu jazda jest łatwiejsza i przyjemna, a motor może być wykorzystywany w codziennym życiu. 

Kaski motocyklowe jako niezbędnik motocyklistów

Po zdanym egzaminie na prawo jazdy kategorii A, młody kierowca najchętniej od razu wsiada na motocykl i wyrusza w podróż. Jednak najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Sami jesteśmy motocyklistami i wiemy, jaką radość sprawia jazda jednośladem. Jednak odpowiedni dobór ubrania jest konieczny przy początku przygody. Nie można decydować się na podróż, kiedy kask jest nieodpowiednio dobrany, a ubranie jest dokładnie takie samo, jak to zakładane na spacer po mieście. W takim przypadku ryzyko urazu podczas niebezpiecznego zdarzenia jest kilkukrotnie wyższe niż wtedy, kiedy jesteś odpowiednio przygotowany.

Zarówno podczas jazdy po mieście, jak i terenowych przygód, kask chroni jeden z najważniejszych naszych organów – mózg. To on odpowiada za wszystkie funkcje życiowe. To również dzięki niemu możesz sprawnie korzystać ze swojej maszyny i być z niej dumnym. Dlatego warto zainwestować w dobry sprzęt, który nie zawiedzie nawet w trudnych warunkach. 

Pomoc w wyborze kasku

W naszym sklepie istnieje możliwość doboru zarówno kasku jak i całego sprzętu, potrzebnego podczas użytkowania motoru. Każdy, zarówno początkujący, jak i doświadczony, znajdzie kask motocyklowy spełniający jego wymagania. Jeżeli nie wiesz jaki kask wybrać, zapoznaj się z naszą ofertą dostępną w sklepie internetowym. Znajdziesz u nas produkty, spośród których na pewno wybierzesz te, które spełnią Twoje wymagania. 

Wybierając produkty przeznaczone do jazdy, zwróć uwagę na warunki, w jakich planujesz się poruszać. To od nich zależy rodzaj sprzętu, jaki musisz kupić. Może wystarczy Ci na początek kask otwarty? A może od razu postawisz na offroad i enduro? Czy chcesz posiadać blendę przeciwsłoneczną? Zwróć uwagę na zapięcie oraz wyściółkę. One również są niezwykle ważne i odpowiednio dobrane znacznie poprawiają wygodę. Dodatkowymi cechami, na które należy zwrócić uwagę to wloty powietrza w kaskach oraz ich konstrukcja, które sprawią, że będzie w pełni spełniał postawione wymagania.

Jeżeli nadal zastanawiasz się jaki kask motocyklowy wybrać, odwiedź nasz sklep stacjonarny. Pomożemy dobrać najlepszy dla Ciebie sprzęt.

Komentarze są wyłączone.