Jakie korzyści daje krótkoterminowy wynajem aut?
Jakie korzyści daje krótkoterminowy wynajem aut?
4 lutego 2021
Ile kosztuje OC samochodu? Sprawdzamy ceny w 2021 roku
Ile kosztuje OC samochodu? Sprawdzamy ceny w 2021 roku
23 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

Kiedy warto posiadać wyciągarkę samochodową?

Kiedy warto posiadać wyciągarkę samochodową?

Kiedy warto posiadać wyciągarkę samochodową?

Posiadanie wyciągarki samochodowej kojarzy nam się głównie z off-roadem. Stanowi ona jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia pojazdu terenowego, który pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji takich jak zakopanie terenówki w śniegu, błocie lub piachu. Okazuje się jednak, że wyciągarki samochodowe przydają się również w innych okolicznościach.

Wyścigi samochodowe i off-road

Jesteś miłośnikiem wyścigów offroadowych i wypraw w teren? Z pewnością wiesz, jakie trudności możesz napotkać w trasie. Do głównych zagrożeń podczas wypraw tego typu należą poślizgi, ugrzęźnięcia lub znaczne przeszkody na trasie trudne do pokonania. Nawet najlepsze modele samochodów mogą nie podołać takim wyzwaniom. Wówczas konieczne może okazać się posiadanie wyciągarki samochodowej. Pozwala ona na uniknięcie interwencji służb specjalnych oraz sprawne pokonanie przeciwności z możliwością dalszego kontynuowania jazdy.

Kiedy warto posiadać wyciągarkę samochodową?
Kiedy warto posiadać wyciągarkę samochodową?

Turystyka oraz rekreacja

Nie każdy posiadacz samochodu terenowego musi od razu być fanatykiem wypraw typu off-road. Niektórzy kupują auto terenowe, aby zapewnić sobie niesamowitą wygodę w jeździe, a także większe możliwości podróżowania. Wielu właścicieli terenówek ceni sobie po prostu długie przejażdżki po lasach lub eksplorowanie nieznanych terenów. Warto dodać jednak, że nawet tam mogą spotkać nas problemy, do których może przydać się wyciągarka.

Wyciągarka w mieście

Wyciągarka w mieście? Tak! Okazuje się, że może być ona zbawieniem w wielu sytuacjach. Nie tylko w lesie lub w dziczy zdarza się, że mamy problemy z samochodem. Także w mieście i okolicach możemy spotkać się z wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami. Wystarczy śliska droga i rów, aby przekonać się, że wyciągarka samochodowa to niezbędny element wyposażenia każdego auta.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru wyciągarki samochodowej?

Wyciągarki samochodowe mają różną siłę oraz grubość liny. Powinniśmy w zależności od naszych potrzeb dopasować te kryteria. Głównym kryterium jest maksymalny uciąg wyciągarki. Aby go ustalić, musimy wartość Ibs pomnożyć przez współczynnik 0,453592. Wyciągarka ręczna będzie świetnym wyborem niezależnie od naszych wymagań.

Wyciągarka samochodowa – podsumowanie

Jak widzisz, wyciągarka samochodowa okazuje się przydatna nie tylko dla miłośników off-roadu, ale również dla kierowców, którzy nie praktykują aż tak wyczynowych podróży. Może przydać się w codziennych sytuacjach, które spotykają kierowców podczas podróży.

Źródło zdjęć: freepik.com

Komentarze są wyłączone.