Jak działa sprzęgło i dlaczego ulega zużyciu?
Jak działa sprzęgło i dlaczego ulega zużyciu?
15 listopada 2017
Kiedy można podejrzewać, że koło dwumasowe wymaga regeneracji lub wymiany?
Kiedy można podejrzewać, że koło dwumasowe wymaga regeneracji lub wymiany?
15 listopada 2017
Pokaż wszystkie

Objawy i możliwe skutki uszkodzenia wtryskiwaczy?

Objawy i możliwe skutki uszkodzenia wtryskiwaczy?

Objawy uszkodzenia wtryskiwaczy

Kiedy kierowca zaobserwuje jakiekolwiek nieprawidłowości w funkcjonowaniu samochodu, nigdy nie powinien ich bagatelizować. W przypadku awarii wtrysku paliwa, brak reakcji może doprowadzić nawet do uszkodzenia silnika. Jakie objawy wskazują, że prawdopodobnie doszło do uszkodzenia wtryskiwaczy? Można to podejrzewać, jeśli pojawią się problemy z odpaleniem auta, gdy jego silnik nie jest rozgrzany – czyli przede wszystkim rano, po całonocnej przerwie w używaniu samochodu. Natomiast kiedy już uda się go uruchomić z rury wydechowej wydobywa się dym w czarnym, ewentualnie białym kolorze. Bardzo charakterystyczna jest też utrata mocy i nierówna praca silnika. Zdarza się, że sam gaśnie w trakcie jazdy lub pojawiają się problemy z jego wyłączeniem. Większe zużycie paliwa, stukanie, szarpanie to kolejne sygnały, które mogą świadczyć o usterkach układu wtryskowego.

Objawy i możliwe skutki uszkodzenia wtryskiwaczy?

Nie można bagatelizować objawów zużycia wtryskiwaczy!

Wszystkie opisane objawy sprawiają, że korzystanie z auta staje się mało komfortowe. Jednak natychmiastowe udane się do warsztatu jest istotne również z innego powodu – jeżeli wtryskiwacze nie zostaną zregenerowane lub wymienione, zachodzi ryzyko, iż niedługo będzie trzeba zainwestować w poważniejszą naprawę innych podzespołów samochodu. Na uszkodzenie narażone są tłoki, pompa wtryskowa, filtr cząstek stałych, turbosprężarka i w końcu silnik. Bywa, że dochodzi do jego zalania olejem napędowym lub mieszania się oleju oraz paliwa.

Co robić, kiedy wtryskiwacze ulegną uszkodzeniu?

Czyli nie ulega wątpliwości, że kiedy dojdzie do uszkodzenia wtryskiwaczy trzeba szybko działać. Co właściwie należy wtedy zrobić? O to tym poinformują już fachowcy, którzy po dokonaniu oceny awarii, będą mogli stwierdzić czy właściwym rozwiązaniem będzie naprawa, czy też wymiana elementów układu wtryskowego. Zawsze kiedy tylko jest to możliwe, warto rozważyć regenerację zużytych części. Z kolei w przypadku, gdy nie wchodzi to już w grę, zamiast całkiem nowych, lepiej kupić zregenerowane wtryskiwacze. Są znacznie tańsze, a jeśli nabywa się je z pewnego źródła, wówczas powinny charakteryzować się naprawdę wysoką jakością i sprawnością. Trzeba zwrócić uwagę na gwarancję, a także dowiedzieć się jak najwięcej na temat firmy, która oferuje części samochodowe po regeneracji.

Dodaj komentarz