Ważny sektor branży motoryzacyjnej
Ważny sektor branży motoryzacyjnej – regeneracja części
16 lipca 2018
Kiedy regeneracja sprzęgła ma sens
Kiedy regeneracja sprzęgła ma sens?
24 lipca 2018
Pokaż wszystkie

Regeneracja części samochodowych – główne problemy

Regeneracja części samochodowych główne problemy

Zalety regeneracji części samochodowych

Coraz więcej osób docenia korzyści związane z nabywaniem zregenerowanych części do swoich samochodów. Po pierwsze są one znacznie tańsze od nowych, po drugie mają długą żywotność, a na dodatek ich używanie wiąże się z popieraniem działań prośrodowiskowych. W tej chwili podzespoły, którym przywrócone zostały fabryczne własności użytkowe, oferowane są zarówno przez nieduże, wyspecjalizowane warsztaty, jak i znane firmy, które proponują je obok nowych części.

Regeneracja części samochodowych główne problemy

Problemy z regeneracją

Niewątpliwie wielu właścicieli samochodów przekonało się już, że zregenerowane podzespoły całkowicie spełniają wszelkie oczekiwania i potrzeby kierowców. Wciąż jednak sporo osób podchodzi do ich zakupu z rezerwą. Wynika to między innymi z faktu, iż istnieje ryzyko, że trafi się na część, która została jedynie podreperowana, by jeszcze przez jakiś czas podziałać. Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli warsztat nie jest odpowiednio wyposażony, a jego pracownicy nie mają niezbędnej wiedzy, umiejętności i doświadczenia, to profesjonalna regeneracja nie jest w ogóle możliwa. Dlatego warto sprawdzić dokładnie skąd pochodzi dane sprzęgło czy koło dwumasowe. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że zakupiony podzespół znowu szybko się zużyje. Zapewne osoba, która dostanie taką część, zrazi się na dobre do idei regeneracji części. Podobnie może być w przypadku nabywcy, który zamówił jedną z nich za pośrednictwem portalu aukcyjnego. W Internecie znajduje się mnóstwo ogłoszeń przyciągających potencjalnych klientów wyjątkowo niską ceną i atrakcyjnym opisem, ale niestety nie zawsze jest on prawdziwy. W ten właśnie sposób kolejne osoby tracą zaufanie do sektora regeneracji części samochodowych.

Ponadto warsztaty oraz przedsiębiorstwa, które chcą dawać turbinom, wtryskiwaczom itd. drugie życie muszą radzić sobie z problemem związanym z ciągłym niedoborem zużytych części, które można poddać regeneracji i sprzedawać. Wobec tego organizowane są na przykład promocje polegające na obniżeniu kosztu nabywanego podzespołu, jeśli tylko klient zostawi w warsztacie ten, który uległ awarii. Poza tym powstają firmy zajmujące się skupowaniem rdzeni, ale póki co jest ich raczej niewiele.

Dodaj komentarz