regeneracja wtryskiwaczy
Regeneracja wtryskiwaczy – dlaczego warto nam zaufać?
19 września 2019
Laweta 24h, całodobowa pomoc drogowa
Laweta 24h, całodobowa pomoc drogowa
23 września 2019
Pokaż wszystkie

Regeneracja turbin – dlaczego warto nam zaufać?

regeneracja turbin

Co zrobić, jeżeli czujemy bądź zostaliśmy poinformowani, że w naszym aucie konieczna jest regeneracja turbin? Otóż warto poszukać firmy, która zajmie się nią na najwyższym poziomie! Na szczęście Reparts, czyli serwis znajdujący się w mieście Zielona Góra, z pewnością stanie na wysokości zadania i poradzi sobie z reperacją każdej części. Zanim jednak oddasz swoją turbinę w nasze doświadczone ręce zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Co to właściwie jest turbosprężarka?

Najważniejszym (według producentów) jej zadaniem jest oczyszczanie spalin z dwutlenku węgla, zanim te dostaną się do atmosfery. Ponadto turbosprężarki dodają samochodom mocy oraz ograniczają zużycie paliwa (to już zdecydowanie bardziej interesuje użytkowników). Napędzane są one poprzez gazy wylotowe uchodzące z silnika. Turbosprężarki składają się z turbiny oraz wirnika. Części te osadzone są na jednej, wspólnej osi. Wirnik, który kręci się z olbrzymią prędkością pod wpływem napędzających go spalin, kieruje dużą ilość powietrza (a w tym tlen) do komór spalania. Dzięki temu mogą one efektywniej pracować, ponieważ dostają więcej tlenu i spalanie przebiega gwałtowniej. To wpływa bezpośrednio na zwiększenie mocy silnika.

Czy bez turbosprężarki auto pojedzie?

Pojechać pojedzie, ale cudów nie warto się spodziewać. Pojazd, który ma awarię turbosprężarki jest ciężki w prowadzeniu. Wolno rusza, dużo pali, ogólnie rzecz ujmując – nie jest to zbyt przyjemna podczas jazdy maszyna. No, ale ruszyć – ruszy. Do mechanika się nią dojedzie. Nie warto jednak próbować jazdy po autostradach, ze względu na brak odpowiedniego przyspieszenia. To może być wręcz niebezpieczne.

Jak o nią dbać?

Turbosprężarki są narażone na bardzo ekstremalne warunki pracy, dlatego warto wiedzieć czego unikać a na co zwracać uwagę, aby działały długo i szczęśliwie. Przede wszystkim warto pamiętać o oleju. Musi być on wysokiej jakości, inaczej część ta szybko trafi na serwis. Warto pamiętać o regularniej wymianie tego specyfiku, ponieważ po pewnym czasie traci on swoje właściwości. Z drugiej jednak strony dobrze jest wiedzieć, że żaden olej dostępny w Polsce nie dotrze do turbosprężarki parę sekund po zapłonie. Dlatego pierwsze kilka minut warto nie nadwyrężać silnika i jechać spokojnie. Jeżeli nie chcemy oddawać turbosprężarki na serwis po 50 000 km to dobrze jest również odczekać chwilę po przebytej trasie, nim wyłączymy silnik.

Wymiana czy regeneracja?

Z dwojga złego o wiele tańsza jest regeneracja turbin. Niestety, jeżeli ulegnie ona awarii to jakoś zareagować trzeba. Jeżeli jednak nie wygrałeś ostatnimi czasy miliona to nie warto przepłacać i kupować od razu nowej części. Lepszym sposobem jest zainwestowanie w naprawę, ponieważ jest ona mniej kosztowna a podzespoły po takim zabiegu najczęściej pracują jakby dopiero wyjechały z fabryki. Serwis taki ma więc same dobre strony. Wymiana jest zatem nieopłacalna, nie tylko dla turbin, ale także dla innych części, takich jak np. wtryskiwacze.

Regeneracja turbin Zielona Góra

Firma Reparts z Zielonej Góry to przedsiębiorstwo, którego oferta jest bardzo rozbudowana. Zajmujemy się bowiem nie tylko naprawą zużytych części, ale również sprzedażą tych, które już udało nam się uratować. Oczywiście nie są to tylko turbiny. Znaleźć można u nas wtryskiwacze, filtry DPF oraz koła dwumasowe. Wszystkie w doskonałym stanie, już po regeneracji. Nasz serwis specjalizuje się w tego typu naprawach. Uwielbiamy wyzwania a klienta i jego oczekiwania stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Nieważne czy przy procesie jakim jest regeneracja turbin czy innych podzespołów. Dlatego warto nam zaufać – w naszą pracę wkładamy bowiem nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale również (a może przede wszystkim) całe serce. Zadzwoń, aby się przekonać, że nie znajdziesz drugiej firmy, która tak bardzo stawia na jakość.

Jeżeli potrzebna wam pomoc – wystarczy wpisać „regeneracja turbosprężarek Zielona Góra” w wyszukiwarce i znaleźć sklep Reparts. Korzystając ze strony, z łatwością można znaleźć kontakt, wybrać numer i wcisnąć „zadzwoń”. Od tej chwili będziesz dla nas priorytetem – wiemy bowiem, że bez auta w dzisiejszych czasach, jest jak bez ręki. Rozumiemy, jak ważny jest czas działania. Postaramy się zatem , aby jak najszybciej i jak najlepiej wykonać swoją pracę, dzięki której odzyskasz sprawnoś samochodu.

Komentarze są wyłączone.