DPF
DPF – co to jest i do czego służy?
18 września 2019
regeneracja turbin
Regeneracja turbin – dlaczego warto nam zaufać?
20 września 2019

Regeneracja wtryskiwaczy – dlaczego warto nam zaufać?

regeneracja wtryskiwaczy

Każdy posiadacz samochodu powinien wiedzieć czym są wtryskiwacze i jak o nie dbać. Warto również być świadomym, jakie objawy dają wtryski, które wymagają szybkiej naprawy. Dlaczego? Otóż podzespoły te są niezbędne, aby auto w ogóle rozpoczęło pracę. Co ważne – jeżeli nie będziemy o nie dbać i przegapimy moment, w którym wtryskiwacze przestały pracować poprawnie, może się okazać, że na serwis pójdzie więcej części. Niestety, ale bardzo dużo układów jest od nich uzależnionych. Warto zatem zawczasu zorientować się w działaniu, jakim jest regeneracja wtryskiwaczy.

Wtryskiwacze – co to jest?

Są to podzespoły, których głównym zadaniem jest podawanie paliwa do silnika. Muszą to jednak robić w odpowiedni sposób, aby do układu nie dostało się ani za mało ani za dużo paliwa. W dodatku ważne jest, aby podawały je w chwili, kiedy praca silnika tego wymaga. Bardzo istotny jest również sposób rozpylenia oleju (diesel) bądź benzyny. Całym procesem sterują komputery pokładowe samochodów.

Wtryskiwacze – kiedy się psują?

Nie można dokładnie stwierdzić co wpływa na to, że wtryski ulegają awarii. Istnieją bowiem różne firmy (Bosch, Denso itd.), a każdy z produkowanych przez nich układów działa troszkę inaczej. Raczej ciężko zepsuć wtryski poprzez nieumiejętną jazdę, choć oczywiście nie jest to niemożliwe. Z pewnością jednak na ich stan wpływa jakość tankowanego paliwa oraz to jak często wymieniany jest filtr.

Jak rozpoznać awarię wtryskiwaczy?

Oczywiście, jeżeli jadąc z Wrocławia do Kołobrzegu zrobimy postój w mieście Zielona Góra i okaże się, że już nie ruszymy z parkingu, bo auto nie odpala – możemy uznać, że dzieje się coś niedobrego. Jednak lepiej oszczędzić sobie takich „atrakcji” i zawczasu wsłuchać się w potrzeby swojego samochodu. I choć wykrycie awarii wtryskiwaczy jest samo w sobie dosyć trudne to istnieje kilka objawów, które powinny nas zaniepokoić. Jeżeli:

  • samochód nagle zaczął więcej palić,
  • z rury wydechowej wydostaje się czarny dym (jeżeli diesel nie posiada DPF to jest to dopuszczalne, choć i tak warto obserwować pojazd),
  • auto ma mniejszą moc niż zazwyczaj (ciężko rusza, mało dynamicznie przyspiesza, jest to tzw. „mulenie”),
  • silnik nie pracuje równo i jest bardzo hałaśliwy,

to warto zastanowić się czy nie wyruszyć na serwis, zanim będzie za późno. Szkoda jeździć z niesprawnymi wtryskami, szczególnie, że może to wpłynąć na stan innych podzespołów.

Regeneracja wtryskiwaczy – czy ma sens?

Oczywiście, jeżeli stan wtryskiwacza choć trochę pozwala na próbę reanimacji – istnieją specjaliści, którzy chętnie się jej podejmą. W przypadku, kiedy regeneracja taka się powiedzie możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Warto zatem poszukać firmy, która podejmie się naprawy wtryskiwacza. Najpierw jednak wypada odwiedzić serwis, aby dowiedzieć się, czy reszta układów nie wymaga odświeżenia. Jeżeli okaże się, że tak – warto zanieść do regeneracji wszystkie części naraz. Być może to pozwoli na lekkie negocjacje ceny? Chociaż regeneracja podzespołów i tak jest o wiele tańszym sposobem, niż kupno całkiem nowych. Natomiast ich stan po tym, jak przeszły serwis, jest często praktycznie idealny.

Regeneracja wtryskiwaczy Zielona Góra

Reparts to firma, która zajmuje się kompleksową regeneracją części samochodowych. Tworzą ją sami pasjonaci, którzy przez lata zdobywali doświadczenie w postępowaniu z różnymi podzespołami (filtrami DPF, kołami dwumasowymi, ale również wtryskami) w taki sposób, aby nadać im drugie życie. Nie straszna nam zatem zarówno naprawa wtryskiwaczy common rail, jak i wtrysków do benzyny. Jeżeli któraś z Twoich części ulegnie awarii – zapraszamy. Jeśli natomiast nadaje się ona już jedynie do śmieci to mamy dobrą wiadomość – u nas możecie także zakupić wtryski, które już przeszły regenerację. W naszej bogatej ofercie posiadamy firmy takie jak Denso, Siemens czy też Bosch. Siedziba naszego sklepu znajduje się w mieście Zielona Góra.

Regeneracja wtryskiwaczy jest bardzo opłacalnym przedsięwzięciem i można na niej sporo zaoszczędzić. Firma Reparts, która znajduje się w mieście Zielona Góra, podejmie się naprawy każdego układu – niezależnie od firmy (Bosch czy Siemens – bez różnicy).

Komentarze są wyłączone.