Wtryskiwacze paliwa – co to takiego?
Wtryskiwacze paliwa – co to takiego?
23 czerwca 2018
Ważny sektor branży motoryzacyjnej
Ważny sektor branży motoryzacyjnej – regeneracja części
16 lipca 2018

Regeneracja wtryskiwaczy krok po kroku

Regeneracja wtryskiwaczy krok po kroku

Regeneracja wtryskiwaczy krok po kroku

Pomimo tego, że wtryskiwacz ma naprawdę nieduży rozmiar, jego wymiana może być bardzo droga. Kiedy potrzebny jest cały komplet, koszty rzecz jasna rosną. Na szczęście w wielu przypadkach wchodzi w grę regeneracja tych podzespołów. A co jeśli taka opcja nie jest możliwa? Czy właściciel samochodu musi przygotować się na spory wydatek, żeby móc bezpiecznie jeździć swoim pojazdem? Nie koniecznie – wystarczy bowiem, że zdecyduje się na zakup wtryskiwaczy, które przeszły już regenerację. Okazuje się, że nierzadko można przywrócić im pełną sprawność. Jeżeli tylko wszelkie wymagane w tym procesie czynności przeprowadzane będą przez fachowców, wtryskiwacze powinny działać jak nowe!

Regeneracja wtryskiwaczy krok po kroku

Na czym właściwie polega regeneracja wtryskiwacza?

Najpierw poddawany jest wstępnemu czyszczeniu i podstawowym testom, które pozwalają na zbadanie jego parametrów. Używane są do tego specjalistyczne maszyny. Po tym etapie wykwalifikowany mechanik będzie już wiedział w jaki sposób powinien przebiegać proces regeneracji. Następnie wykonywany jest demontaż wtryskiwacza, co pozwala na szczegółową kontrolę każdej z jego części. Nieuszkodzone elementy są czyszczone w myjce ultradźwiękowej, a pozostałe zostają wymienione – zwykle dotyczy to przede wszystkim zaworka i rozpylacza. W końcu przychodzi czas na montaż, regulację oraz wykonanie testów sprawdzających działanie wtryskiwacza.

Profesjonalna regeneracja wtryskiwacza

Żeby regeneracja danego podzespołu przyniosła pożądany efekt, niezbędne jest zapewnienie specjalnych warunków pracy, zachowanie należytej dokładności oraz czystości. Ponadto wymaga ona korzystania z wysokiej jakości sprzętu i części zamiennych. To, że pracownicy warsztatu, który daje wtryskiwaczom drugie życie, powinni posiadać odpowiednią wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie, jest raczej oczywiste. Natomiast zanim dokona się zakupu zregenerowanego podzespołu, trzeba upewnić się, iż zajmowali się nim profesjonaliści. Jeśli okaże się, że tak, wówczas właściciel pojazdu, w którym mają być wymienione wtryskiwacze nie powinien mieć żadnych wątpliwości co do tego, że warto w nie zainwestować.

1 Komentarz

  1. […] zainwestuje się w nową część, warto wziąć pod uwagę regenerację tej zużytej. To znacznie tańsze rozwiązanie, a jeśli wtryskiwaczem zajmą się specjaliści, […]

Dodaj komentarz