KW na KM Przelicznik
KW na KM – Przelicznik
27 października 2019
Naprawa zawieszenia pneumatycznego
Naprawa zawieszenia pneumatycznego
9 stycznia 2020

Samochód na mienie przesiedleńcze z USA od A do Z!

Samochód na mienie przesiedleńcze z USA od A do Z!

Samochód na mienie przesiedleńcze z USA od A do Z!

Osoby, które są zainteresowane sprowadzeniem samochodu z USA muszą liczyć się nie tylko z koniecznością dokonania opłaty za nowy pojazd, ale również uiszczeniem stosownych opłat i zapłaceniem podatków. Osoby, które mają możliwość sprowadzenia auta jako mienia przesiedleńczego, mogą jednak uniknąć niektórych opłat. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym jest mienie przesiedleńcze.

Na czym polega mienie przesiedleńcze?

Mienie przesiedleńcze najprościej rzecz mówiąc, to nic innego jak wszystkie dobra materialne, które można przewieźć do innego kraju w ramach przeprowadzki. Z teoretycznego punktu widzenia wszystkie materiały przewożone w ramach mienia przesiedleńczego są przewożone jedynie na własny użytek, a nie w celach handlowych.

Więcej – https://autazusa.pl/news/samochod-na-mienie-przesiedlencze-z-usa-do-polski/

Jak można zaoszczędzić?

Jak powszechnie wiadomo wszystkie towary, które sprowadzane są do Polski spoza UE wymagają opłacenia stosownego cła. Mienie przesiedleńcze jest oczywiście całkowicie zwolnione z konieczności opłacenia cła. Warto wspomnieć również i o tym, że samochód na mienie przesiedleńcze z USA zwolniony jest również z akcyzy. Kolejne oszczędności wynikają z obniżonej stawki VAT za sprowadzenie mienia przesiedleńczego. Zamiast 23% płaci się jedynie 9% podatek VAT.

Kto może skorzystać z mienia przesiedleńczego?

Pojazd sprowadzany ze Stanów Zjednoczonych musi spełniać stosowne warunki, aby mogło zostać zgodnie z przepisami uznane za mienie przesiedleńcze. Właściciel auta powinien przebywać w USA przynajmniej 12 miesięcy. Kolejny wymóg polega na tym, że przewożone auto musi być użytkowane przez przynajmniej 6 miesięcy. Po przyjeździe do Polski auta nie można odsprzedać lub oddać przez najbliższe 12 miesięcy.

Samochód na mienie przesiedleńcze z USA od A do Z!
Samochód na mienie przesiedleńcze z USA od A do Z!

Co warto wiedzieć?

Osoby, które chcą skorzystać z prawa do mienia przesiedleńczego zobowiązane są do złożenia odpowiedniego wniosku do Urzędu Celnego. Tylko po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku będzie można uzyskać zwolnienie z cła. Przy wniosku należy przedstawić dokumenty, które potwierdzają przynajmniej półroczne użytkowanie auta oraz roczny pobyt w Stanach Zjednoczonych. Do wniosku należy oddać również umowę kupna samochodu. Na podstawie tych dokumentów Urząd Celny może wydać decyzję o uznanie mienia przesiedleńczego. Warto wspomnieć również i o tym, że zwolnienie z cła nie oznacza automatycznego zwolnienia z akcyzy i VAT-u. Główną decyzję o tych zwolnieniach podejmują zupełnie inne organy podatkowe.

Jak potwierdzić 12 miesięczny pobyt w USA?

Aby udowodnić 12 miesięczny (legalny) pobyt w Stanach Zjednoczonych, można przedstawić na przykład umowę o pracę, która jest zawarta na minimum 12 miesięcy. Istnieje również możliwość uzyskania zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o systematycznym opłacaniu podatków przez przynajmniej rok. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że do potwierdzenia 12 miesięcznego pobytu w USA wystarczą comiesięczne rachunki telefoniczne, które opłacane są przez minimum rok. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że z cła nie są zwolnione nowo zakupione rzeczy, do których można zaliczyć oczywiście samochód lub motocykl.

Źródło: https://sprowadzanie-aut.pl/blog/sprowadzenie-samochodu-z-usa-na-mienie-przesiedlencze/

Komentarze są wyłączone.