Jak bezpiecznie sprawdzić historię pojazdu po VIN-ie? Kompleksowy poradnik.
Jak bezpiecznie sprawdzić historię pojazdu po VIN-ie? Kompleksowy poradnik
1 grudnia 2023
Poradnik iParts.pl. 3 fakty o akumulatorach, których znajomość może się przydać każdemu kierowcy. Czy wiedzieliście o nich wcześniej?
Poradnik iParts.pl. 3 fakty o akumulatorach, których znajomość może się przydać każdemu kierowcy. Czy wiedzieliście o nich wcześniej?
12 grudnia 2023
Pokaż wszystkie

Własna myjnia samochodowa — na co zwrócić uwagę?

Własna myjnia samochodowa — na co zwrócić uwagę?

Własna myjnia samochodowa — na co zwrócić uwagę?

Budowa własnej myjni samochodowej to nie lada wyzwanie. Jeśli myślisz o tym, aby otworzyć taki zakład na własną rękę, musisz mieć świadomość, jakie elementy składają się zazwyczaj na jego wyposażenie. Są to zarówno duże podzespoły, które pozwalają na zaplanowanie, jak zaprojektować myjnię stosownie do kształtu i powierzchni działki, jak i nieduże wymienne części niezbędne do tego, aby taki zakład płynnie działał. Zapoznaj się z orientacyjnymi informacjami na ten temat, a na pewno łatwiej Ci będzie zaplanować inwestycję i podliczyć koszty. To z kolei znacznie zwiększy szanse na to, że pomysł okaże się trafiony.

Jakie urządzenia znajdują się w myjni samochodowej?

Bez wątpienia warto zainwestować w tunelową myjnię samochodową, ponieważ takie zakłady wyróżniają się wyjątkową jakością. Ich zaletą jest ponadto duża wydajność, która pozwala na umycie nawet 100 samochodów w ciągu godziny. Warto również wspomnieć o tym, że czas mycia jednego auta jest bardzo krótki i wynosi około 5 minut. Ze względu na zamknięty obieg wodny, koszty eksploatacyjne tego medium są minimalne. Klienci podczas mycia nie muszą wysiadać z samochodu, co przekłada się na ich większe zadowolenie ze świadczonej usługi. Warto wiedzieć, że tunelowa myjnia samochodowa dzieli się na kilka stref, a w każdej z nich znajdują się specjalne urządzenia o określonym zastosowaniu. 

W strefie przygotowania trzeba umieścić miejsce mycia wstępnego wraz z łukiem chłodzącym. Na tym etapie na auto nakładana jest chemia, po czym następuje jego ręczne czyszczenie. Powinien się tu także znajdować łańcuch transportowy z napędem bezpośrednim. Dzięki niemu samochód przeciągany jest przez myjnię za przednie koło. Ważne, aby przy samym wjeździe pojawił się także łuk informacyjny, który wyświetla wszystkie najważniejsze dane na temat mycia auta. W strefie mycia powinna pojawić się płyta najazdowa z rolkami naprowadzającymi, dzięki której możliwe jest nakierowanie samochodu na łańcuch transportowy. Stacja pomiaru pojazdu pozwala na dokładne ustalenie, jaka jest długość i pozycja samochodu. Warto również zamontować łuk natryskowy i oprysk felg. W strefie suszenia niebagatelną rolę odgrywa ściana piany. Wszystkie te instalacje mogą zostać oświetlone energooszczędnymi listwami LED.

W jakie wyposażyć się części do myjni samochodowej? 

Poza większymi podzespołami dostępne są również wymienne części do myjni samochodowej. Wśród nich znajdują się na przykład końcówki do odkurzaczy, np.: ssawka, mufa obrotowa, ale także wąż. Mogą to być jednak też specjalne dysze ceramiczne lub wykonane ze stali nierdzewnej. W ofercie znajdziesz także lance. Części do myjni samochodowej to także: pistolet wysokociśnieniowy i uchwyt do szczotki easywash. Oddzielnie można kupić również pompę wysokociśnieniową, zestaw uszczelniaczy, zaworów, osłonę sprzęgła i regulator ciśnienia. W przypadku, kiedy któryś z tych elementów ulegnie awarii, można go niewielkim kosztem wymienić na nowy, co jest cennym udogodnieniem i pozwala poczynić oszczędności.

Sprawdź także: Rola rzeczoznawcy samochodowego w branży ubezpieczeń i odszkodowań

Komentarze są wyłączone.