Kiedy warto zregenerować turbosprężarkę?
Kiedy warto zregenerować turbosprężarkę?
25 czerwca 2022
Jakie są najpopularniejsze usługi świadczone przez mechaników?
Jakie są najpopularniejsze usługi świadczone przez mechaników?
16 sierpnia 2022

Wszystko co warto wiedzieć o oleju Fuchs Utto MP

Traktor

Wszystko co warto wiedzieć o oleju Fuchs Utto MP

Maszyny rolnicze i przemysłowe bazują często na działaniu układów przekładniowych i hydraulicznych, które wspomagają intensywną i bardzo obciążającą pracę. Do prawidłowego funkcjonowania takich osprzętów konieczny jest wyspecjalizowany i odpowiedniej jakości olej. Poznaj Fuchs Utto MP – hydrauliczno-przekładniowy smar o wszechstronnym zastosowaniu.

Dlaczego prezentujemy właśnie olej Fuchs Utto MP? Przede wszystkim pamiętaj, że do przekładni i układu hydraulicznego należy wlewać wyłącznie wyspecjalizowaną ciecz, która wspomaga, smaruje i chłodzi elementy systemów. Warto pokazywać więc wyłącznie najlepsze produkty, a smar marki Fuchs na pewno do nich należy.

Oleje hydrauliczno-przekładniowe – co warto o nich wiedzieć?

Zacznijmy jednak od omówienia kwestii samego zastosowania olejów hydrauliczno-przekładniowych i poznania ich składu. To nieściśliwy, sprężysty i skutecznie pracujący pod ciśnieniem specyfik, który pozwala na sprawne funkcjonowanie części hydraulicznych i przekładniowych. W razie potrzeby ciecz spręża się i rozszerza, a kolejne elementy poruszają się pod nawet bardzo dużym obciążeniem.

Poza tym oleje w układach hydraulicznych i przekładniowych skutecznie oczyszczają elementy konstrukcyjne z drobin i ewentualnych zanieczyszczeń, smarują i chłodzą części oraz zmniejszają tarcie.

Jaki powinien być odpowiedni olej hydrauliczno-przekładniowy? Przede wszystkim dobrze smarujący, o właściwościach chłodzących i w pełni higroskopijny. To wpływa na żywotność cieczy i jakość jej pracy. Jak często warto go wymieniać? Najczęściej co dwa lata, jednak niektórzy producenci wskazują na wymianę co roku. Konieczna jest też zmiana oleju przy każdej ingerencji w układ.

Dlaczego olej przekładniowo-hydrauliczny Fuchs Utto MP to dobre rozwiązanie?

Fuchs Utto MP to olej wielofunkcyjny, świetnie nadający się do wykorzystania w układach hydraulicznych i przekładniowych. Jest odporny na temperaturę, świetnie zbiera zanieczyszczenia i może pracować pod nawet bardzo wysokim obciążeniem. Z powodzeniem wykorzystają go osoby działające w branży rolniczej, przemysłowej czy leśnej.

Smar Fuchs Utto MP zabezpiecza przed korozją i dba o kolejne elementy mechanizmu jak np. hamulce czy podnośniki hydrauliczne. Możesz też mieszać go z innymi cieczami, czym zwiększasz jego walory praktyczne.

Jak widzisz – olej Utto MP od cenionej firmy Fuchs to wszechstronne i skuteczne rozwiązanie. Warto rozważyć jego stosowanie, które pozwoli Ci rozwiązać wiele problemów.

Komentarze są wyłączone.