Mały miejski samochód – przegląd najlepszych modeli
Mały miejski samochód – przegląd najlepszych modeli
17 lipca 2023
Odpowietrzanie-hamulców-z-ABS
Odpowietrzanie hamulców – z ABS i bez ABS
4 sierpnia 2023

Wszystko co warto wiedzieć o oleju Fuchs Utto MP

Traktor

Wszystko co warto wiedzieć o oleju Fuchs Utto MP

Maszyny rolnicze i przemysłowe bazują często na działaniu układów przekładniowych i hydraulicznych, które wspomagają intensywną i bardzo obciążającą pracę. Do prawidłowego funkcjonowania takich osprzętów konieczny jest wyspecjalizowany i odpowiedniej jakości olej. Poznaj Fuchs Utto MP – hydrauliczno-przekładniowy smar o wszechstronnym zastosowaniu.

Dlaczego prezentujemy właśnie olej Fuchs Utto MP? Przede wszystkim pamiętaj, że do przekładni i układu hydraulicznego należy wlewać wyłącznie wyspecjalizowaną ciecz, która wspomaga, smaruje i chłodzi elementy systemów. Warto pokazywać więc wyłącznie najlepsze produkty, a smar marki Fuchs na pewno do nich należy.

Oleje hydrauliczno-przekładniowe – co warto o nich wiedzieć?

Zacznijmy jednak od omówienia kwestii samego zastosowania olejów hydrauliczno-przekładniowych i poznania ich składu. To nieściśliwy, sprężysty i skutecznie pracujący pod ciśnieniem specyfik, który pozwala na sprawne funkcjonowanie części hydraulicznych i przekładniowych. W razie potrzeby ciecz spręża się i rozszerza, a kolejne elementy poruszają się pod nawet bardzo dużym obciążeniem.

Poza tym oleje w układach hydraulicznych i przekładniowych skutecznie oczyszczają elementy konstrukcyjne z drobin i ewentualnych zanieczyszczeń, smarują i chłodzą części oraz zmniejszają tarcie.

Jaki powinien być odpowiedni olej hydrauliczno-przekładniowy? Przede wszystkim dobrze smarujący, o właściwościach chłodzących i w pełni higroskopijny. To wpływa na żywotność cieczy i jakość jej pracy. Jak często warto go wymieniać? Najczęściej co dwa lata, jednak niektórzy producenci wskazują na wymianę co roku. Konieczna jest też zmiana oleju przy każdej ingerencji w układ.

Dlaczego olej przekładniowo-hydrauliczny Fuchs Utto MP to dobre rozwiązanie?

Fuchs Utto MP to olej wielofunkcyjny, świetnie nadający się do wykorzystania w układach hydraulicznych i przekładniowych. Jest odporny na temperaturę, świetnie zbiera zanieczyszczenia i może pracować pod nawet bardzo wysokim obciążeniem. Z powodzeniem wykorzystają go osoby działające w branży rolniczej, przemysłowej czy leśnej.

Smar Fuchs Utto MP zabezpiecza przed korozją i dba o kolejne elementy mechanizmu jak np. hamulce czy podnośniki hydrauliczne. Możesz też mieszać go z innymi cieczami, czym zwiększasz jego walory praktyczne.

Jak widzisz – olej Utto MP od cenionej firmy Fuchs to wszechstronne i skuteczne rozwiązanie. Warto rozważyć jego stosowanie, które pozwoli Ci rozwiązać wiele problemów.

Komentarze są wyłączone.