Czy samochody Volkswagen przejdą udaną transformację? Czy warto zdecydować się na hybrydy i elektryczne samochody marki Volkswagen?
Czy samochody Volkswagen przejdą udaną transformację? Czy warto zdecydować się na hybrydy i elektryczne samochody marki Volkswagen?
20 grudnia 2023
Gdzie kupić akumulator stacjonarnie?
Gdzie kupić akumulator?
1 stycznia 2024

Wulkanizacja – na jakie usługi można liczyć?

Wulkanizacja – na jakie usługi można liczyć?

Wulkanizacja – na jakie usługi można liczyć?

Często zapomniana przez kierowców odnoga mechaniki samochodowej, czyli wulkanizacja jest niesamowicie istotna. Można wręcz stwierdzić, że usługi wulkanizacyjne należą do jednych z najważniejszych, jeśli chodzi o poruszanie się samochodem osobowym. Co jednak zaliczamy do tego typu usług i czemu są one tak istotne?

Usługi wulkanizacyjne – co do nich zaliczamy, gdzie z nich skorzystać?

Najczęściej do wulkanizacji zalicza się wszystkie usługi powiązane z ogumieniem oraz samymi kołami w samochodzie osobowym. Mowa tu więc o tak prostych rzeczach jak sezonowa wymiana kół, czy też opon, jeśli posiadamy zaledwie jeden komplet felg. Możliwości jest jednak znacznie więcej. Do usług wulkanizacyjnych zalicza się bowiem także wyważanie kół, prostowanie felg aluminiowych i stalowych, czy taką prostą rzecz jak napełnianie ich powietrzem.

Jeśli chodzi o dziedzinę, jaką jest wulkanizacja Ursus, jedna z dzielnic Warszawy ma nam sporo do zaoferowania. Znajdziemy tam bowiem różnych wulkanizatorów, którzy oprócz wyżej wspomnianych usług oferują również inne. Na przykład mowa tu o awaryjnym odkręcaniu kół przy zapieczeniu się śrub, naprawie ogumienia w razie jego przebicia, prawidłowe ustawienie TPMS, czyli systemu czujników ciśnienia w oponach, a nawet i na zakup nowego kompletu ogumienia letniego, zimowego lub wielosezonowego.

Dlaczego wulkanizacja jest tak istotna?

O tym, jak bardzo ważna jest wulkanizacja, można przekonać się, gdy tylko temperatury po raz pierwszy w roku niebezpiecznie zbliżą się do 0 stopni w skali Celsjusza. Wtedy samochody stoją w ogromnych kolejkach do wulkanizatorów po to, by jak najszybciej wymienić ogumienie na zimowe. Nie można bowiem zapominać, że koła, a dokładniej opony to jedyny punkt styku samochodu z nawierzchnią. Dlatego ich odpowiedni stan oraz wybór dobrego ogumienia do panujących warunków to podstawa, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie na drodze.

Nie ma co ukrywać, że oprócz tego wulkanizacja znacząco ułatwia nam życie. Coraz częściej firmy, które się w niej specjalizują, oferują bowiem tak zwany mobilny serwis opon. W ten sposób guma złapana na trasie nie jest już przekleństwem, jeśli nie posiadamy koła zapasowego lub nie potrafimy dokonać wymiany. Wystarczy zamówić ten serwis i w dzisiejszych czasach w ciągu mniej niż godziny możliwe jest uporanie się z przebitą lub uszkodzoną oponą na trasie i ruszenie w dalszą drogę. Gdyby nie rozwinięte usługi wulkanizacyjne nie tylko czas oczekiwania byłby dłuższy, ale też konieczne byłoby jechanie na kole zapasowym, które nie zawsze jest w najlepszym stanie.

Sprawdź także: Mycie i pielęgnacja samochodu z wykorzystaniem kosmetyków samochodowych!

Komentarze są wyłączone.