Wybierasz firmę ubezpieczeniową? Zwróć uwagę na te rzeczy
Wybierasz firmę ubezpieczeniową? Zwróć uwagę na te rzeczy
8 czerwca 2021
Rodzaje podnośników samochodowych i ich zastosowanie
Rodzaje podnośników samochodowych i ich zastosowanie
13 sierpnia 2021

Jak i gdzie ubezpieczyć kampera?

Jak i gdzie ubezpieczyć kampera?

Jak i gdzie ubezpieczyć kampera?

Sezon wakacyjny sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakup kampera. Właściciel kampera powinien pamiętać, że należy wykupić polisę OC. Ubezpieczenie kampera pozwala zadbać o bezpieczeństwo pojazdów. Jak wygląda kwestia OC samochodu kempingowego? 

  1. Ubezpieczenie OC kampera – podstawowe informacje
  2. Co daje ubezpieczenie?
  3. Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie?

Ubezpieczenie OC kampera – podstawowe informacje

Przed rozpoczęciem wymarzonych wakacji warto dowiedzieć się, jak ubezpieczyć kampera. Samochód kempingowy to spory wydatek, ponieważ wymaga specjalistycznego wyposażenia. W związku z tym, że wiele osób zbiera na taką inwestycję latami, warto zabezpieczyć się przed utratą wartości kampera. Towarzystwo ubezpieczeniowe daje sporo możliwości w tej kwestii. Najważniejszym elementem jest OC (jest obowiązkowe ubezpieczenie). Pozwala ono pokryć kwotę, jaką należy wypłacić w przypadku, gdy kierowca spowoduje wypadek i inni użytkownicy ruchu drogowe muszą zniwelować szkody powstałe w wyniku wypadków.

Jak i gdzie ubezpieczyć kampera?
Jak i gdzie ubezpieczyć kampera?

Dlatego ubezpieczenie samochodu kempingowego stanowi podstawową ochronę. Jeśli nie posiadamy odpowiedniego ubezpieczenia, to koszty potencjalnych napraw musimy pokryć z własnej kieszeni. Oczywiście dla każdego właściciela ważne jest, ile kosztuje ubezpieczenie OC. Aby rozpocząć poszukiwanie najlepszej ochrony ubezpieczeniowej, warto sprawdzić portal z ubezpieczeniami. To właśnie tam wyjaśniają krok po kroku, co wpływa na cenę ubezpieczenia, co odgrywa ważną rolę w znalezieniu taniego ubezpieczenia. Dlatego właściciel pojazdów powinni zapoznać się z podpowiedziami. 

Co daje ubezpieczenie?

Przy wyborze OC bądź innych polis, warto dowiedzieć się, jakie są ich zakresy. Dostępne są różne rodzaje polis, np. ubezpieczenie assistance, ubezpieczeni GAP czy ubezpieczenie NNW (czyli polisa od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków). Jest to traktowane jako ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Przy ubezpieczeniu samochodu kempingowego nie może być żadnej przerwy. Jest to niezgodne z polskim prawem. Na początku ubezpieczyciel musi ustalić kategorię pojazdu. Bierze się w tym wypadku ciężar czy wyposażenie pojazdu. Oczywiście poszczególne polisy mają różnych zakres w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Najczęściej zawierają holowanie kampera w przypadku awarii. Wysokość składki zależy właśnie od tego, jaki pakiet wybierze właściciel. Taki samochód specjalny faktycznie może generować wyższe koszty. Firmy ubezpieczeniowe przygotowują dokładny opis polisy, dlatego przed podpisaniem należy ją dokładnie przeczytać. Jeśli doszło do kolizji koszty napraw spoczywają na ubezpieczycielu, jednak najpierw musi być dokonana wycena rzeczoznawcy. Jeśli decydujemy się na krótką wycieczkę i sprzedaż samochodu, można wybrać polisę krótkoterminową. 

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie?

Dla każdego kierowcy liczy się wybranie najkorzystniejszej oferty. Dlatego przed podpisaniem ostatecznej umowy warto porównać oferty różnych firm ubezpieczeniowych. W ten sposób dobierzemy składkę do własnych możliwości finansowych. Ubezpieczenie najcześciej obowiązuje na polskich drogach i na terenie całej Unii Europejskiej. Wszystko oczywiście zależy od ubezpieczyciela, dlatego tak istotną rolę odgrywa zapoznanie się z zasadami, jakie dane towarzystwo ubezpieczeniowe wprowadziło. Przed wyjazdem na wakacje pamiętajmy, że samochód turystyczny potrzebuje takiej samej ochrony jak zwykł samochód osobowy. 

Komentarze są wyłączone.