Poradnik iParts.pl. 3 fakty o akumulatorach, których znajomość może się przydać każdemu kierowcy. Czy wiedzieliście o nich wcześniej?
Poradnik iParts.pl. 3 fakty o akumulatorach, których znajomość może się przydać każdemu kierowcy. Czy wiedzieliście o nich wcześniej?
12 grudnia 2023
Wulkanizacja – na jakie usługi można liczyć?
Wulkanizacja – na jakie usługi można liczyć?
1 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

Czy samochody Volkswagen przejdą udaną transformację? Czy warto zdecydować się na hybrydy i elektryczne samochody marki Volkswagen?

Czy samochody Volkswagen przejdą udaną transformację? Czy warto zdecydować się na hybrydy i elektryczne samochody marki Volkswagen?

Czy samochody Volkswagen przejdą udaną transformację? Czy warto zdecydować się na hybrydy i elektryczne samochody marki Volkswagen? Zdjęcie: Adobe Stock

Marka Volkswagen od lat kojarzy się z jakością i stylem. Jest to raczej marka samochodów budżetowych. W końcu już samą nazwę można przetłumaczyć jako „samochód ludu”. Dziś zastanowimy się, czy Volkswagen przejdzie udaną transformację, a więc zamieni tradycyjne samochody diesel na dobre elektryki czy hybrydy?

Volkswagen – marka z tradycjami 

Volkswagen jest marką samochodową, która istnieje na rynku już od 1938 r. Rzeczywiście niemal od samego początku samochody Volkswagen cieszyły się dużą popularnością, szczególnie że ich ceny były relatywnie niskie. Lata mijały, a Volkswagen wciąż produkował nowoczesne pojazdy, które zachwycały klasyczną formą, ale i stylowym wykończeniem. To, co wyróżnia Volkswagen na tle innych budżetowych marek, to fakt, że samochody mają naprawdę mocne silniki, ale też dobrze wyposażony środek bez nadmiaru plastiku. Trzeba również pamiętać, że zasadniczo ceny Volkswagena utrzymują się. Nie trzeba więc obawiać się, że samochód szybko straci na swojej wartości. W Polsce Volkswagen jest jedną z najpopularniejszych marek. Zasadniczo w ciągu roku sprzedaż samochodów tej marki wzrosła o 10%, ale Volkswagen to nie tylko samochody osobowe, to także te dostawcze z pojemnymi bagażnikami i mocnymi silnikami. 

Transformacja rynku – czy Volkswagen będzie inwestować w samochody hybrydowe i elektryczne?

W Europie wiele się zmienia i rzeczywiście coraz więcej mówi się o transformacji branży motoryzacyjnej. Unia Europejska nakłada na koncerny wysokie kary za nieprzestrzeganie np. niższej emisyjności. Coraz więcej mówi się również o tym, by koncerny zrezygnowały z samochodów z silnikiem diesla, nawet pojazdów elektrycznych czy hybrydowych. Kierowcy są podzieleni. Rzeczywiście niewiele osób jest zainteresowanych zamianą mocnego SUV-a na SUV elektryczny, który trzeba ładować. Jak zapatruje się na te zmiany Volkswagen? Otóż również podąża za trendami i inwestuje w samochody elektryczne, a także hybrydy. Jednym z najpopularniejszych modeli klasy kompaktowej jest ID3, który produkowany jest od 2019 r. Doszły już nowe serie tego pojazdu, jednak nie cieszą się one dużym uznaniem wśród klientów i nadal wybierane są samochody tradycyjne. Jednocześnie marka chce inwestować w automatyzację procesów produkcyjnych, co z kolei przekłada się na konieczność zwolnienia od 5 do nawet 7 tys. pracowników. 

Czy warto kupić samochód w salonie Volkswagen czy lepiej wybrać komis?

Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem samochodu marki Volkswagen, to musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wybierzecie salon Volkswagen, czy raczej komis. Oczywiście zdecydowanie lepiej kupować samochody w salonie Volkswagena. Macie wtedy pewność, że kupujecie w pełni sprawne pojazdy. Dodatkowo możecie liczyć na kompleksowe doradztwo. Ponadto w salonie jest możliwość wykonania serwisu i to zarówno mechanicznego, jak i blacharsko-lakierniczego. Kupując w salonie, możecie też odnowić polisę czy zakupić ubezpieczenie. Dodatkowo flota samochodowa jest naprawdę duża. Natomiast decydując się na zakup samochodu Volkswagen w komisie niejako kupujecie kota w worku. Nie macie pewności, czy pojazd jest sprawny. Jakby tego było mało nie możecie też liczyć na korzystną gwarancję. Ponadto ceny w komisie często są windowane. Bardzo łatwo więc możecie zostać oszukani. Dlatego zdecydowanie lepiej wybierać samochody w salonie.     

Sprawdź także: Mycie i pielęgnacja samochodu z wykorzystaniem kosmetyków samochodowych!

Komentarze są wyłączone.