Zużyte lub zepsute koło dwumasowe – co zrobić?
Zużyte lub zepsute koło dwumasowe – co zrobić?
19 października 2017
Jak działa sprzęgło i dlaczego ulega zużyciu?
Jak działa sprzęgło i dlaczego ulega zużyciu?
15 listopada 2017
Pokaż wszystkie

Czy regenerowane części rzeczywiście dorównują nowym?

Czy regenerowane części rzeczywiście dorównują nowym?

Czy regenerowane części rzeczywiście dorównują nowym?

Uszkodzona część – co robić?

Kiedy okazuje się, że sprzęgło, turbosprężarka, wtryskiwacze, koło dwumasowe lub inny podzespół samochodu uległ zużyciu, zwykle istnieje szansa, żeby poddać go regeneracji. Natomiast jeśli jednak mamy do czynienia z uszkodzeniem danej części i konieczna jest jej wymiana, znowu pojawia się temat regenerowania. Rzecz w tym, że właściciel auta ma do wyboru produkt oryginalny, zamiennik lub podzespół, któremu przywrócono pełną sprawność. Pierwsza opcja wydaje się najkorzystniejsza, jeżeli komuś zależy na najwyższej jakości, ale jednocześnie jest po prostu droga. Z kolei zamienniki potrafią bardzo rozczarować, bo mają krótką żywotność. Może w takim razie warto wybierać sprzęgła, dwumasy itd. po regeneracji? Wiele osób wciąż nie do końca zdaje się sobie sprawę na czym ona polega i w związku z tym traktują ją jako rodzaj zwykłej naprawy. W konsekwencji nie biorą raczej pod uwagę regenerowanych części, traktując je przede wszystkim jako używane, a szkoda… Okazuje się, że korzystanie z nich ma same zalety. O jednej z nich była mowa już wyżej – są znacznie tańsze od nowych produktów.

Regeneracja części – jak to działa?

Warto wiedzieć, że regeneracja podzespołu samochodu, to coś więcej niż naprawa. Polega ona na demontażu, wyczyszczeniu oraz wymianie zużytych lub zniszczonych elementów, montażu i wykonaniu testów. W rezultacie otrzymuje się część, której właściwości są porównywalne do całkiem nowego produktu. Jest tylko jeden warunek – cały proces musi być przeprowadzony przez fachowców, w profesjonalnym warsztacie, przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi i nowoczesnych technologii.

Regenerowane podzespoły – dlaczego warto?

Czyli podsumowując osoby, które decydują się na nabycie regenerowanych podzespołów, sporo oszczędzają, mogą liczyć na ich wysoką jakość, a na dodatek postępują w proekologiczny sposób. Oczywiście, jeśli ktoś nie jest do końca przekonany czy zakup takiej części to dobry pomysł, powinien porozmawiać jeszcze z zaufanym mechanikiem. Jednak z pewnością usłyszy, że warto stawiać na turbiny, wtryskiwacze paliwa czy rozruszniki, które zostały poddane rzetelnej regeneracji. Z całą pewnością dorównują one nowym podzespołom.

Dodaj komentarz