Jak kupować części samochodowe?
Jak kupować części samochodowe?
24 sierpnia 2018
Regeneracja części a ekologia
Regeneracja części a ekologia
31 sierpnia 2018

Czy zakup regenerowanej części jest opłacalny?

Czy zakup regenerowanej części jest opłacalny?

Czy zakup regenerowanej części jest opłacalny?

Nie każdy właściciel samochodu zdaje sobie sprawę z tego, że regenerowane części kosztują nawet o kilkadziesiąt procent mniej niż nowe. Jednocześnie jeżeli kupuje się je w odpowiednim miejscu, zostają objęte gwarancją i mogą dobrze służyć kierowcy przez długi czas. Dlaczego więc wciąż sporo osób podchodzi do ich nabycia z dystansem? Zasadniczo powody są dwa. Po pierwsze regenerowane podzespoły kojarzą się niektórym z zepsutymi częściami, doprowadzonymi do stanu używalności. Natomiast w rzeczywistości jest tak, że jeśli zajmują się nimi fachowcy, wówczas odzyskują pełną sprawność. Po drugie zdarza się, że ktoś kupując sprzęgło czy koło dwumasowe z niesprawdzonego źródła, zawodzi się bardzo na jego jakości. Jednak nie oznacza to, iż nie warto decydować się na części po regeneracji, lecz że należy nabywać je od dostawców, którym można zaufać – znanych producentów lub firm dysponujących profesjonalnym warsztatem i właściwym doświadczeniem.

Czy zakup regenerowanej części jest opłacalny

Regeneracja czy zakup nowej części?

Oryginalne części są drogie, ale można powiedzieć, że płaci się również za pewność, iż otrzymało się najlepszy z dostępnych na rynku produktów. Tylko czy warto wydawać dużo pieniędzy, skoro regenerowane podzespoły dorównują nowym? W końcu w ich przypadku wszystkie zużyte elementy podlegają wymianie. Regeneracja to nie naprawa, a w każdym razie nie jedynie. Poddawana jej część zostaje rozebrana, dokładnie oczyszczona i wtedy ocenia się stan poszczególnych elementów. Po wymianie tych, które uznano za nieprzydatne, następuje złożenie podzespołu i przychodzi czas na testy.

Ponadto korzystanie z regenerowanych części jest jednoznaczne z wybraniem rozwiązania przyjaznego środowisku naturalnemu. Można przyczynić się w ten sposób do zaoszczędzenia energii oraz surowców, takich jak stal, aluminium, miedź. Okazuje się, że ich zużycie w przypadku regeneracji bywa nawet o 90% mniejsze w porównaniu z produkcją nowego podzespołu.

Podsumowując, na pytanie „czy zakup regenerowanej części jest opłacalny” bez wątpienia można odpowiedzieć – tak! Nie trzeba wydawać na nią tyle, co na oryginalną turbosprężarkę, wtryskiwacze itp., a równocześnie jakościowo są bardzo zbliżone. Podzespół po regeneracji sprawdzi się też z pewnością lepiej od zamiennika, który zwykle ma zdecydowanie krótszą żywotność niż części markowe.

Komentarze są wyłączone.