Jak znaleźć numer koła dwumasowego
Jak znaleźć numer koła dwumasowego?
1 marca 2019
Jak znaleźć numer wtryskiwacza?
Jak znaleźć numer wtryskiwacza?
7 marca 2019

Jak znaleźć numer sprzęgła?

Jak znaleźć numer sprzęgła?

Bardzo częstym pytaniem, jakie otrzymujemy w Reparts jest to, czy dana część będzie pasowała do danego samochodu. Źle dobrane sprzęgło może spowodować poważne uszkodzenia samochodu. Ten krótki przewodnik pomoże Ci zidentyfikować sprzęgło i wybrać odpowiednie do Twojego pojazdu. Znajomość poniższych informacji jest niezbędne, aby zakupić właściwe sprzęgło.

Czy otrzymałem odpowiednie sprzęgło?

Jest wielu dystrybutorów, producentów i wzorów sprzęgieł na całym świecie. Nie wszystkie sprzęgła są takie same. Gdy otrzymasz sprzęgło porównaj ich numery, aby upewnić się, że otrzymałeś odpowiednią część. Jeśli sprzęgło poprawnie pasuje – masz odpowiednią część. Jeśli natomiast wydaje Ci się, że nie jest to odpowiednie sprzęgło do Twojego auta to skontaktuj się ze sprzedawcą.

Pamiętaj, że podczas wymiany lub regeneracji sprzęgła, zawsze powinieneś sprawdzić i ewentualnie wymienić również koło zamachowe.

Numer na części

Numer części znajduje się na samym sprzęgle. Etykieta pokazuje wszystkie dane, które są niezbędne do zakupu nowej części. Jeśli poszukujesz zamiennika, powinieneś użyć numeru części OEM. Właśnie tego numeru używa każdy dystrybutor.

Numer VIN

Oto najłatwiejszy sposób na sprawdzenie, czy dane sprzęgło będzie pasowało do samochodu. Numer VIN pojazdu to niepowtarzalny ciąg 17. liter i cyfr. Jest on dostępny w kilku miejscach w samochodzie, ale najłatwiej dostępnym miejscem jest zdecydowanie ościeżnica drzwi po stronie kierowcy. Numer VIN jest najczęściej wbity również na komorze silnika, desce podłogowej obok siedzenia pasażera i bagażnika. Ponadto będzie on znajdował się w dokumentach pojazdu.

Numer VIN zawiera „ukryte” wskazówki dotyczące marki, modelu i specyfikacji danego samochodu. Musisz wiedzieć jak je odpowiednio rozszyfrować. Jednak w dobie Internetu istnieje kilka narzędzi, które rozszyfrują Twój numer VIN za Ciebie.

Jak znaleźć numer sprzęgła?Internetowe katalogi

Możesz również skorzystać z internetowego narzędzia do wyszukiwania sprzęgła. Znajdź odpowiedni numer sprzęgła, wybierając w katalogu rok, markę, model i rodzaj silnika w samochodzie. Korzystając z przyjaznych dla użytkownika katalogów, możesz przeglądać wszystkie produkty i za pomocą kilku kliknięć znaleźć numer sprzęgła, które najlepiej pasuje do Twoich kryteriów wyszukiwania.

Zakup sprzęgła

Najczęściej przy składaniu zamówienia na sprzęgło będziesz proszony o podanie danych swojego samochodu i numeru VIN. Sklep posiadając te dane, może zweryfikować poprawność doboru sprzęgła do danego auta. Aby dobór był jeszcze bardziej precyzyjny, niektórzy sprzedawcy mogą poprosić o model silnika.

 

Martwisz się kosztownym rachunkiem za nowe sprzęgło do Twojego samochodu? Jeśli koszt zakupu sprzęgła jest spory, to lepiej wykonać regenerację sprzęgła. Mamy nadzieję, że powyższy przewodnik okazał się pomocny. Jeśli masz bardziej szczegółowe pytania, skontaktuj się z nami, postaramy się określić, co jest najlepsze dla Twojego pojazdu.

Komentarze są wyłączone.