Jak znaleźć numer turbosprężarki?
Jak znaleźć numer turbosprężarki?
26 lutego 2019
Jak znaleźć numer sprzęgła?
Jak znaleźć numer sprzęgła?
4 marca 2019

Jak znaleźć numer koła dwumasowego?

Jak znaleźć numer koła dwumasowego

Jeśli po raz pierwszy kupujesz koło dwumasowe do swojego auta, możesz być nieco zdezorientowany, jak odnaleźć numer tej części i jednocześnie dokonać dobrego zakupu. Aby Ci w tym pomóc, poniżej znajdziesz krótki przewodnik na temat zakupu koła dwumasowego.

Zakupy w przypadku koła dwumasowego są teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Mimo to w świecie cyfryzacji wciąż istnieje frustrujący dla wielu kierowców potencjał do uzyskania niepasujących do auta części. Oto nasze wskazówki, jak znaleźć odpowiednie koło dwumasowe.

Wyszukiwanie według numeru koła dwumasowego

Aby znaleźć numer koła dwumasowego wystarczy znać kilka podstawowych informacji:

  • rok produkcji auta,
  • markę,
  • model.

Znając te dane, możesz udać się do lokalnego sklepu z częściami samochodowymi. Sprzedawca będzie mógł użyć tych danych do wyszukania numeru koła dwumasowego.

Numer OEM koła dwumasowego na obudowie

Koło dwumasowe powinno mieć numer na obudowie. Może być jednak konieczne wyczyszczenie części z brudu i zanieczyszczeń, aby go zobaczyć. Jest to jeden z pewnych sposobów, by przekonać się, że kupujesz odpowiednie koło dwumasowe. Jednocześnie to jeden z najprostszych sposobów rozpoczęcia poszukiwania jakościowej części.

Numer VIN a numer koła dwumasowego

W wielu przypadkach użycie numeru VIN może pomóc zidentyfikować dodatkowe informacje o pojeździe. Dzięki temu możesz upewnić się, że zamawiasz odpowiednią część. Jest to dość łatwy i szybki sposób.

Czym jest numer VIN?

Numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) to kod identyfikujący konkretny samochód. Każdy numer VIN jest niepowtarzalny i służy jak swego rodzaju ludzki „odcisk palca” samochodu. Żadne dwa użytkowane numery nie mogą mieć tego samego numeru VIN. Jest to ciąg 17 cyfr i liter, które producent samochodów przypisuje do indywidualnego pojazdu w momencie jego wyprodukowania. Dzięki niemu wiele cennych informacji jest zakodowanych.

Jak znaleźć numer koła dwumasowegoPoszukaj numer VIN na przedniej stronie deski rozdzielczej po stronie kierowcy. Najłatwiej jest go dostrzec, patrząc z zewnątrz samochodu, przez przednią szybę w miejscu, w którym kończy się deska, a zaczyna przednia szyba. VIN może znajdować się również na bocznych drzwiach kierowcy.

Pomoc profesjonalistów

Aby upewnić się, że otrzymasz właściwe koło dwumasowe, zalecamy skontaktować się z profesjonalistą w tym zakresie. W Reparts zajmujemy się regeneracją koła dwumasowego, chętnie udzielimy również informacji z zakresu poszukiwania numeru tej części. Jeśli masz wątpliwości, zawsze warto upewnić się, przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów. Konsultacja z nami to najlepszy sposób na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy, nerwów, jak i szybsze uzyskanie właściwego koła dwumasowego.

Pamiętaj, że wszystko może czasami zawodzić, ale jeśli wykonasz wszystkie te kroki to powinieneś mieć całkiem dobre wyniki w kupowaniu koła dwumasowego.

Komentarze są wyłączone.